ETV ja Kinoteater kutsuvad publikut „Võidab see, kellel on kõige hullem mees“ telesalvestusele!


ETV ja Kinoteater kutsuvad publikut „Võidab see, kellel on kõige hullem mees“ telesalvestusele!
Foto: pressimaterjalid/Siim Vahur

Möödunud teatrihooajal ülimenukalt täissaalidele mängitud pihtimuslikku teatrilavastust noorte vallaliste naiste elust Eestis näeb edaspidi ETV ekraanil. Viimane võimalus kogeda näitlejannade Piret Krummi ja Katariina Tamme vahetut lavasarmi on tulla telesalvestustele, mis toimuvad 11. ja 12. augustil algusega kell 16 ETV 4. stuudios.


Sketšide, lugude ja omavaheliste dialoogide kaudu vaatavad Piret ja Katariina irooniliselt tagasi juhtumistele oma elus ning suhetele meestega, kelle definitsioon tänapäeval järjest ähmasemaks muutub.

Kas tegu on feministliku tükiga? Üks osalistest, Piret Krumm on segaduses: "Kas ma olen feminist, kui mul on eneseväärikus? Võib-olla tõesti, et eneseväärikus ongi Ida-Euroopa versioon feminismist,“ arutleb Krumm.

Teine esineja Katariina Tamm toob välja, et pihtimuslik žanr algas kunstis tegelikult juba püha Augustinusega ning tipnes nüüd hiljuti Maire Aunaste raamatuga "Viis aastat peidus", mis räägib teatavasti teletähe juhtumistest Ameerikas. "Tükki on kogutud halenaljakaid juhtumeid meie enda ja meie sõprade elust", ütleb Katariina. "Ongi kõik. Seal on nalja, on eneseirooniat, on otsimist ja on leidmist. „On meeleheidet, hüsteeriat, enesevigastamist, erootilist kurbmängu ja seksistlikku huumorit. Süntees maailmavalust ja selle parandamisest, ennekõike puhas ja toores janu lunastuse järele. Sest just seda me teeme: asetame jalg jala ette. Tõstame veel kord pilgu uriseva ja naeratava maailma poole. Andku jumal meile andeks,“ mõtiskleb Piret selle üle, mida elus ja laval üle elada tuleb.

„Võidab see, kellel on kõige hullem mees“ taustajõududeks on Paavo Piik ja Diana Leesalu, kelle sõnul ei olegi tükil päriselt žanri - tegu on umbes tunniajase seguga püstijalakomöödiast, estraadist, dokumentaalteatrist. "Žanriks on Piret ja Katariina, nende erakordsus, nende sarm."

Tegemist on Kinoteatri lavastusega. Kinoteater on sõprade rühmitus, mis on varem välja toonud nelja mehe "Püstijalukomöödia" (2011) ning Henrik Kalmeti ja Jörgen Liigi stand-up kavasid (2012), samuti korraldanud „Manifesti“ sarja Kanuti Gildi SAALis (2014).

Telesalvestustele pääseb piletiga. Pääsmed hinnaga 10/13 eurot on müügil Piletilevis.