Filmi "Erik Kivisüda" režissöör Ilmar Raag: omal moel on see esimese armastuse film


"Omal moel on see esimese armastuse film," võtab režissöör Ilmar Raag kokku enda uue linateose juhtmõtte, mille filmimine algas sel nädalal.

Koroonaviirus on filmivõtteid edasi lükanud, selle tõttu on juba loobutud kahest stseenist. "Lootus on see, et saame võtted tehtud enne kui viiruse teine laine tuleb," ütles Raag Kroonikle antud intervjuus.

Filmi tegemine on olnud üsna pikk, esimene casting tehti juba kolm aastat tagasi. "Tookord oli Florian Gussak kümnene, nüüd on ta 13-aastane. See näitab, kui pikk on see tegemine olnud."

Vaata lähemalt videost!

"Erik Kivisüda" on Eesti, Luksemburgi, Leedu, Läti ja Soome koostöös valmiv seikluslik ja fantaasiarohke lastefilm. Filmi eelarve on 3,5 miljonit eurot, mis teeb sellest Eesti läbi aegade kõige kallima koostööfilmi, milles eestlastel on juhtiv roll.

Seotud lood:

Tallinna võtetel löövad kaasa filmi peaosalised Herman Avandi (Erik) ja Florian Gussak (Maria), Renars Kaupers (Versats), Juhan Ulfsak (Külmking), Laura Peterson-Aardam (Kapten), Kristjan Sarv (Suuvooder), Anti Reinthal (Armin), Nero Urke (Volask), Andres Lepik (vana vang) ja paljud teised näitlejad.

Filmivõtted jätkuvad juuli teises pooles Toila rannikul Ida-Virumaal ning lõppevad augustis Luksemburgis.

Filmi esilinastus on kavandatud 2022. aasta veebruari.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!