Filmiarvustus: "Hingetu" – palju raha, palju probleeme

 (1)
Filmiarvustus: "Hingetu" – palju raha, palju probleeme
Foto: pressimaterjalid

Kui Sul on kombeks enda heaolu üle soiguda, siis enne kui jätkad soovitan minna "Hingetut" (ДухLess, 2012) vaatama. Paranemist vingumisest ei garanteeri, aga mõtlema paneb linateos Sind kindlasti.

Roman Prygunovi film räägib loo noorest ja (üli)edukast Maksimist kellel ühel hetkel on olemas kõik mida hing ihaldab ja järgmisel hoopis midagi muud. Kallid autod, suurejoonelised peod ja piltilusad naised ei ole jäävad väärtused, nagu ka raha mille eest neid ostetakse. Varem või hiljem pistavad oma karvased käed glamuurimaailma kadedus, pettus ja salakavalus.

"Hingetu" on muidugi üsna äärmuslik kujutelm glamuurimaailma võltslikusest ja materiaalsest idiootsusest, aga mingi pildi ta tavakodanikule vast ikka maalib. Sisu ümber jutustamine oleks filmi mitte näinud huviliste vastu ebaaus, seetõttu piirdun vaid sooja soovitusega – vaheldust Hollywoodi konveiertoodangule pakub "Hingetu" igal juhul.

Iseloomustavaks vihjeks potentsiaalsetele huvilistele veel lause mis kõlab suhteliselt alguses: „Püramiidi tipus maha raiutud pead veerevad lõpuks ikka jalamile“