Filmiauhindade gala või protestiaktsioon? Hollywood veetis Ekraaninäitlejate Gildi tseremoonia Trumpi vastu sõdides

 (21)

Eile õhtul jagati parimatele tele- ja filminäitlejatele kätte Ekraaninäitlejate Gildi (SAG) preemiad. Pea kõik võidutsenud filmikunstnikud pühendasid oma tänuminutid rambivalguses Ühendriikide värske presidendi Donald Trumpi ja tema ekstreemsete otsuste vastu võitlemisele.

Kogu ürituse jooksul püsis õhus krõbe protestivaim pärast president Trumpi otsust keelata seitsme moslemienamusega riigi kodanikel USA-sse siseneda. Õhtu lõi käima näitleja Ashton Kutcher, kes palus inimestel toetada immigratsiooni. Julia Louis-Dreyfus astus julgelt üles nimetades Riigipea tegusi ebaameeriklaslikuks, ning filmi "Kuuvalgus" täht, moslemiusku Mahershala Ali jagas rahvaga oma usulist teekonda.

Ülejäänud ülesastujad tegid presidenti üleüldisemalt ning omanägu huumorivõtmes maha. Sarja "Shameless" täht William H. Macy tunneb, et talle on tehtud heategu: "Erinevalt teistest sooviksin mina hoopis tänada president Trumpi, et tänu talle näib Frank Gallagher (Macy tegelaskuju, allakäinud alkohoolikust isa - toim) normaalne.

Kõiki õhtu tähelepanuväärsemaid märkusi ning julgeid ütlemisi näed videost!