Filmisõber, kiirusta: Endla Teatrikohvikus toimub vestlusõhtu režissööride ja stsenaristide Katrin ja Andres Maimikuga

 (2)
Filmisõber, kiirusta: Endla Teatrikohvikus toimub vestlusõhtu režissööride ja stsenaristide Katrin ja Andres Maimikuga
Katrin ja Andres MaimikFoto: Pressimaterjal

24. jaanuaril kell 17.30 toimub Endla Teatrikohvikus kohtumisõhtu Katrin ja Andres Maimikuga. Stsenaristid ja filmirežissöörid räägivad tehtud ja tegemisel olevatest filmidest, tutvustavad enda poolt kokku pandud Teatrikino programmi ja vastavad kõigile kohaletulnute küsimustele. Vestlust juhib Endla kommunikatsioonijuht Hedi-Liis Toome. Üritus on kõigile huvilistele tasuta.

Andres Maimik on režissöör, operaator, stsenarist ja produtsent. Ta on õppinud Tartu Kunstikoolis ja Eesti Humanitaarinstituudis ning Tallinna Pedagoogikaülikoolis filmi ja video alal dokumentaalfilmi režissööriks, televisioonis on Andres teinud kaastööd Teleteatrile. Ta on töötanud vabakutselise stsenaristi, operaatori, režissööri, monteerija, ajakirjaniku ja copywriterina, lisaks avaldanud ajakirjanduses filmikriitikat ja filmiteoreetilisi esseesid, avaldanud ka sotsiaalkriitilisi kirjutisi. Ta on õpetanud Kunstiakadeemias filmilavastuse aluseid ja dramaturgiat, on olnud režissööriks paljudele TV reklaamiklippidele. Katrin Maimik on stsenarist ja režissöör. Ta on omandanud teatriteaduse erialal bakalaureuse kraadi ning stsenaristika magistrikraadi Balti Filmi- ja Meediakoolis. Lisaks stsenaariumitele ja näidenditele on tema sulest on ilmunud ilukirjandust ning hulgaliselt artikleid teatri, kunsti, meedia ja filmi vallast.

Seotud lood:

Maimikute esimene koos tehtud täispikk mängufilm on "Kirsitubakas" (2014), nüüd on valmimas "Minu näoga onu", mille peaosades Rain Tolk ja Roman Baskin. Film jõuab kinodesse sügisel 2017.

Õhtu jätkub kell 19 Endla Teatrikinos Eesti animafilmide õhtuga. Näitamisele tulevad filmid „Amalimbo“, „Isand“, „Piano“ ja „Krokodill“.