FOTOD: Eestlased teevad soomlastele mängufilmi! Tootja Kristian Taska jätkab ajaloolist liini: film räägib loo, millele on paralleelid ka Eesti minevikus

 (1)
Film valmib Soome, Eesti ja Rootsi koostöös!
FOTOD: Eestlased teevad soomlastele mängufilmi! Tootja Kristian Taska jätkab ajaloolist liini: film räägib loo, millele on paralleelid ka Eesti minevikus
"Igitee" võttedPressimaterjal

Mängufilm "Igitee" valmib "Soome 100" programmi raames ja esilinastus on planeeritud 22. septembriks 2017. 18. juunil algasid filmivõtted Eestis ning suvised võtted kestavad umbes kuus nädalat, viimane talvine võtteperiood on planeeritud 2017. aasta jaanuarisse. Filmis teeb kaasa tõeline Eesti näitlejate raskekahurvägi, eesotsas Lembit Ulfsaki ja Toomperede dünastiaga.

Film põhineb Antti Tuuri samanimelisel menuraamatul ning raamatu autor on koos režissöör AJ Annilaga ka filmi stsenaariumi autorid.

"Igitee" valmib kolme riigi koostöös – Soome, Eesti ja Rootsi. Filmi produtsent on Ilkka Matila MRP Matila Röhr Productions Soomest, kaastootjateks on Eesti poolt Kristian Taska Taska Filmist ja Rootsist Martin Persson.

"Film räägib loo, millele on paralleelid ka Eesti minevikus. Jätkan "Igiteega" ajalooliste filmide tootmise traditsiooni, mis on mulle väga südamelähedane," ütles Kristian Taska. Taska Film on varem tootnud linateosed "Nimed marmortahvlil", "Puhastus" ja "1944".

"Mahavaikitud lugudel on tähtis osa iga rahva ajaloos. Nad tulevad alati lõpuks päevavalgele ja aitavad meil paremini mõista ennast ning korraldada tulevikku," sõnas Ilkka Matila filmi sisust kõneledes.

Seotud lood:

Filmi näitlejad moodustavad muljetavaldava rahvusvahelise ansambli, nende hulka kuuluvad Tommi Korpela, Sidse Babett Knudsen, Ville Virtanen, Sampo Sarkola, Irina Björklund. Eesti näitlejatest löövad kaasa Lembit Ulfsak, Hendrik Toompere, Harriet Toompere ja Hendrik Toompere Jr.

Filmi kunstnik on Kalju Kivi ja kostüümikunstnik Eugen Tamberg. Monteerija on Tambet Tasuja ja arvutiefektid tulevad firmast Frost FX.

Mängufilm "Igitee" sai esimese välismaise filmina toetust uuest toetusprogrammist Film Estonia ja ka Eesti Filmi Instituudi vähemuskaastoomistoetust.