FOTOD | Eile vaiksena olnud Linnahalli juures käib täna hollywoodilik sagin!

 (2)
Filmivõtted Linnahalli juures
Filmivõtted Linnahalli juuresFoto: Tiit Blaat

Tallinnas asuv Linnahall muudetakse Christopher Nolani uue filmi "Tenet" jaoks Kiievi ooperimajaks ja kui üleeile käisid esimesed proovid ja eile oli seal vaikus, siis täna käib tõeline sagin. Vilkuritega märuliüksusebussid ja jooksvad eriüksuslased harjutavad võteteks, mis täna homme linnahalli territooriumil toimuvad.

Massistseeni osalisetelt on teada, et esimesed võtted vähemalt nende jaoks toimuvad 13. ja 14. juunil ja ka ajavahemikus 17.-20. juuni. Võtted toimuvad veel ka 20. juunil, juuni lõpus, juuli alguses ja juulikuus pikemalt.Hoiatatud on, et mõned võtted võivad toimuda ka kell 4 või 5 hommikul. Kõikidele osalejatele on määratud ka töötasu, mis on ühe võttepäeva eest 50 eurot, aga peab arvestama, et võttepäevad algavad vara ja võivad kesta 12-14 tundi.

Hetkel on veel segane, kas võtted toimuvad ka Laagna teel, mille sulgemist on taotletud, sest Allfilm ja linnavalitsus pole lõplikku üksmeelt sel teemal leidnud.

Peale Laagna tee soovib filmimeeskond sulgeda Pärnu maantee ristmiku, Liivalaia, Sakala, Roosikrantsi, Hariduse, Tõnismäe, Tatari, Luha, Vineeri ja Väike-Ameerika tänavad. Lisaks soovitakse filmida Tatari ja Sakala ristmikul ning Tehnika ja Koidu ristmikul.