FOTOD | Enne ja nüüd! Vaata, milline näeb tänasel päeval välja "Viimse reliikvia" vaba mees Gabriel

 (41)
FOTOD | Enne ja nüüd! Vaata, milline näeb tänasel päeval välja "Viimse reliikvia" vaba mees Gabriel
Viimne reliikviaFoto: KALEV LILLEORG, Õhtuleht

ETV näitas täna õhtul taas "Viimset reliikviat", mida on peetud nii kildude kui ka muusika poolest üheks Eesti parimaks linateoseks. Kahtlemata aitas aga 1969. aastal valminud filmi edule kaasa ka selle sarmikas esipaar.

Fännide suureks kurvastuseks lahkus 2015. aasta sügisel meie seast kaunist Agnest kehastanud näitlejanna Ingrīda Andriņa, ent Gabrieli kehastanud ukraina rahvusest Venemaa näitleja Aleksandr Goloborodko on elus ja terve ning näitleb jätkuvalt Moskva teatrilavadel.

Vaata, kuidas kunagine hurmur tänasel päeval välja näeb:


BOONUSENA: Intervjuu Goloborodkoga möödunud aastast (vene keeles)!

28. septembril 1938 sündinud Aleksandr Goloborodko on Venemaal kõrgelt hinnatud näitleja. 1960. aastal lõpetas mees Kiievi Karpenko-Karõi nimelise Teatriinstituudi ning asus tööle Simferopolis asuvasse Krimmi Gorki nimelisse Vene Draamateatrisse. 1971. aastal sai temast aga Kiievi Lesja Ukrainka nimelise Teatri näitleja. Viis aastat hiljem asus ta tööle Moskva Väikeses Teatris. Alates 1985. aastast on ta Mossoveti-nimelise teatri hingekirjas. Lisaks "Viimsele reliikviale" on Goloborodko kaasa löönud enam kui seitsmekümnes filmis.