FOTOD: "EuroEufooria" esilinastusel pakkus lusti mullimasin, lõbusaid hetki kirev film


Ermo Säksi dokumentaalfilmi “EuroEufooria” esilinastus
Ermo Säksi dokumentaalfilmi “EuroEufooria” esilinastusFoto: Ilmar Saabas

"EuroEufooria" on Eesti mehe Ermo Säksi kirev, samas lihtne ja aus linateos, mille idee viis mehe 2013. aastal Malmösse uurima, kes õigupoolest on need tuhanded fännid, kes ka Austraaliast ning Ameerikastki Euroopa lauluvõistlusele sõidavad ja küsima, miks nad seda teevad.

Eile linastunud dokumentaalfilm tõi kino Artisesse arvukalt huvilisi, kes soovisid seda müsteeriumi lahti pureda mõnusalt kinotoolil vahuveini limpsides ja kostümeeritud fänne, kes paljusid ka kaugeimate riikide laule peast teavad. Kas teie näiteks mäletate, kes 2009. aasta Eesti Laulul 3. kohale jäi? Tõeline ja sugugi mitteeestlasest fänn küll teab!

Enne linastust pakutud jook ning kaks järjekindlalt mulle pritsivat masinat lõid lustaka õhkkonna, mis toetasid kenasti ka filmi sisu - Eurovision on omaette vallatu ja muusikakeskne elustiil, mitte vaid üks üritus. See on omaette turismiloterii, mis viib Eurovisiooni austajad rändama aina uutesse ja põnevatesse riikidesse.

Teiste seas oli esilinastusele kohale tulnud näiteks ka filmis kommentaare jagav Ott Lepland, kes päevitunud blondi neiuga õhtu veetis.