FOTOD | Kultuuriinimeste koorekiht kohal! Vaata, kes kutsuti filmi "Minu näoga onu" pidulikule esilinastusele

 (23)

Täna toimus Coca-Cola Plazas Katrin Maimiku ja Andres Maimiku filmi "Minu näoga onu" esilinastus. Kodumaist tragikomöödiat saabusid vaatama väga palju tuntud nägusid, nende hulgas ka filmi peaosalised Rain Tolk, Evelin Võigemast ja Roman Baskin.

"Tihti on nii, et mida täbaramas olukorras on meie kangelased ekraanil, seda kõvemini me neile kaasa elame. Ükskõik kas draama- või komöödiavõtmes. Sest nagu Kurt Vonnegut on öelnud: "Naer ja pisarad väljendavad sama asja. Pisarate puhul on pärast ainult rohkem koristamist"," iseloomustas valminud filmi režissöör Andres Maimik.

Vanemate ja nende laste tragikoomilistest suhetest rääkiv "Minu näoga onu" on humoorikas draama, mis kõneleb õnne ja läheduse otsingutest. Filmi maailmaesilinastus toimus tänavu suvel mainekal Karlovy Vary filmifestivalil, kus see osales võistlusprogrammis.

Filmi produtsendid on Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Mihkel Soe ja kunstnik Kristina Lõuk. "Minu näoga onu" tootis Kuukulgur Film koostöös Kinosaurus Filmiga, selle valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Filmi stsenaariumi autorite ja režissööride Andres ja Katrin Maimiku koostöös on varem valminud 2014. aastal linastunud mängufilm “Kirsitubakas”.