FOTOD: Nemad kõik said olla esimesed, kes Veiko Õunpuu filmi "Free range" nägid!

 (22)
Veiko Õunpuu filmi FREE RANGE esilinastus
Veiko Õunpuu filmi FREE RANGE esilinastusFoto: Ilmar Saabas

Eesti üks rahvusvaheliselt tunnustatumaid režissööre - Veiko Õunpuu, on valmis saanud oma kolmanda täispika mängufilmi "Free range, Ballaad maailma heakskiitmisest", mis eile Coca-cola Plazas juba esimestele huvilistele ka linastus. Alates 20. septembrist on kõigil võimalik seda kinodes aga juba ka vaadata.

Filmi peaosas teeb oma esimese kandva filmirolli näitleja ja lavastaja Lauri Lagle. Lisaks Laglele teevad filmis kaasa Jaanika Arum, Laura Peterson, Roman Baskin, Rita Raave, Peeter Volkonski ja mitmed teised armastatud Eesti näitlejad, kellest paljud ka eile Plazasse oma sammud seadsid.

“„Free Range” tähendab koduloomade ja -lindude vabapidamisel kasvatamist. Nad on justkui vabad, aga nende vabadus on siiski piiratud - kusagil on alati tara, nende territooriumi lõpp. Meie vabadus on alati millegagi piiratud, olgu need piirangud füüsilised või meie eneste peas ja mulle tundus, et see sõnapaar oleks ilus ja tabav nimi seda konkreetset lugu pealkirjastama,” avas režissöör linateose nime tähendust.

Veiko Õunpuu uue linateose “Free Range / Ballaad maailma heakskiitmisest” rahvusvaheline esilinastus toimub järgmise Berliini filmifestivali ametliku programmi raames.