FOTOD | Vaata, kuidas kulges vaatamata pommiähvardusele filmi "Mihkel" esilinastus


FOTOD | Vaata, kuidas kulges vaatamata pommiähvardusele filmi "Mihkel" esilinastus
Filmi “Mihkel” esilinastus Foto: Karli Saul/Scanpix

Hoolimata Solarise keskusele tehtud pommiähvardusest, toimus “Mihkli” esilinastus plaanipäraselt. Filmi lavastaja ja stsenaristi Ari Alexander Magnussoni sõnul on filmiga käinud raskused ennegi kaasas.

“2007. aastal tahtsime filmimisega esimest korda korda alustada, aga siis tuli majanduskriis. Seejärel 2 päeva enne filmivõtteid virutas mingi tüüp mulle tänaval rusikaga,” meenutas lavastaja.

“Siis tahtsime teha Islandi esilinastuse Islandi suurimas kinos, 900 istekohta. 2 päeva enne linastust lõpetas projektor töö,” sõnas ta muiates.

Hoolimata filmi teele veeretatud takistustest, jõudis “Mihkel” juba tänasest kinno.

Islandi režissööri ja stsenaristi Ari Alexander Magnussoni mängufilm põhineb tõestisündinud lool, mis saab alguse Nõukogude Liidu lagunemise järel, kui elu Narvas jääb soiku.

Piirilinnas kasvanud Mihkel (Pääru Oja) ja Veera (Maiken Schmidt) unistavad aga paremast ja õnnelikumast elust ning on selle nimel valmis paljuks. Noormees nõustub vastu võtma oma lapsepõlvesõbra Igori (Kaspar Velberg) pakutud ahvatlevalt tulusa tööotsa, mille käigus tal tuleb Islandile narkootikume toimetada. Esmapilgul lihtne plaan võtab aga peagi eluohtliku pöörde.