FOTOD | Vaata, kuidas möödus filmi "Eesti matus" esimene võttepäev


FOTOD | Vaata, kuidas möödus filmi "Eesti matus" esimene võttepäev
Foto: Robert Lang, Pressimaterjal

Eelmisel neljapäeval algasid kodumaise mängufilmi "Eesti matus" võtted. Produtsentide sõnul on sünergia võtteplatsil imeline ning kõik sujub ja läheb meeleolukalt. Tuleb tõdeda, et filmigrupp näeb tublisti vaeva, et kaamera taga võtte ajal mitte naerma puhkeda. Andrus Kivirähu tõelise tüviteksti ekraniseeringus avatakse eestluse võlu ja valu. "Uus komöödia annab eestlusele ja meie kõigi eestlaseks olemisele veel ühe võimaluse," ütleb režissöör Rene Vilbre.

Režissöör Rene Vilbre sõnul on esimene võttenädal möödunud kiirelt ja väga töökalt. "Kui tavaliselt on filmides paar peategalat, kel suurem raskus, siis "Eesti matuse" puhul on kandvaid karaktereid läbi filmi pea kümme ja kõik täiesti erinevad tüübid. See on üsna suur väljakutse nii režissöörile kui näitlejaile. Näitlejad on tänaseks juba kõik oma karakterid leidnud ja näha on, et nad naudivad mängu täiega! See teeb töö ja loomingu võtteplatsil väga mõnusaks," selgitab Vilbre.

Uus kodumaine komöödia on režissöör Rene Vilbre ekraniseering Andrus Kivirähki samanimelisest näidendist, mida võib tõesti nimetada Kivirähu “Tõeks ja õiguseks”. Oskus naerda eestlaseks olemise üle ja samas nautida seda tohutut privileegi kõikide teiste rahvuste kõrval on selles filmis kindlasti omal kohal. Sel suvel saab Andrus Kivirähu surematu tüvitekst üles võetud filmina ning uuel aastal Eesti Vabariigi sünnipäevaks kinolinale.

Seotud lood:

Uue kodumaise komöödiafilmi peaosades teevad kaasa Jan Uuspõld, Merle Palmiste, Tambet Tuisk, Peeter Oja, Hilje Murel ja Ago Anderson, aga ka nooremad tegijad Anna Sergejeva, Sandra Ashilevi ja Markus Habakukk.