Gei-mängufilmi tegevat Peeter Rebast homofoobide reaktsioon ei kõiguta: ma ei lasku nii madalale

 (54)
Peeter Rebane
Peeter RebaneFoto: Vallo Kruuser, Eesti Ekspress

Teisipäevases "Radaris" rääkis oma uuest rahvusvahelisest filmist "Tulilind" ärimees Peeter Rebane, kes rõhutas, et tegemist on eelkõige inimsuhetest rääkiva filmiga, millel on gei sugemed.

"Tulilind" põhineb ühe Vene näitleja autobiograafial, mis jõudis Rebaseni Tiina Loki kaudu. "Lugesin selle nädalavahetusel oma katkises vene keeles läbi. Nutsin," rääkis ta asjade käigust, mis viisid filmi tegemiseni. Raamatu sündmused leiavad aset 1970. aastatel ENSV õhuväebaasis, kus kolme peategelase Sergey, Luisa ja Romani vahel põimub armukolmnurk.

"Esiteks pole see kindlasti geifilm, vaid inimsuhetest rääkiv draama. Fakt, et selles armastuskolmnurgas on ka kaks meest, on elu," ütles ta saates. Rebane loodab, et sellest filmist on õppida just nendel, kes kardavad oma tõelisi tundeid väljendada: "Need, kellel on hirmud või eelarvamused, saaksid teise perspektiivi ja võib-olla õpiksid sellest midagi."

Rebane ei karda ka homofoobide reaktsiooni "Tulilinnule": "Ma ei lasku nii madalale. Minu asi on rääkida kolme inimese lugu armastuslugu."