Ivo Felt on "Mandariinide" Oscari-nominatsioonist rabatud: karta ei ole midagi!

 (22)
Filmi-Mandariinid-esilinastus
Mandariinide esilinastusFoto: Tiit Blaat

Täna kuulutati veebiülekandes välja tänavused Oscari-nominendid. Parima võõrkeelse filmi kuldmehikese viie nominendi sekka valiti esmakordselt ka Eesti film, äsja Kuldgloobustele nomineeritud, kuid paraku auhinnata jäänud "Mandariinid". Filmi produtsent Ivo Felt jagas värskeid emotsioone.

"Valetaksin, kui ütleksin, et me ei ole õnnelikud," iseloomustab "Mandariinide" produtsent Ivo Felt oma esimesi mõtteid pärast seda, kui tema film on ihaldatuima filmiauhinnale Oscarile nomineeritud. Telefonis tagasihoidlikuks jääv Felt lisab: "Oleme õnnelikud, rabatud ja proovime end kokku võtta."

"Eks see, et me oleme nomineeritud on keeruline," ohkab mees õnnelikult, kuid jääb nagu enne Kuldgloobuste jagamistki väga realistlikuks: "Kandideerime filmidega, mis on väga tugevad. Poola filmiga "Ida" ja Kuldgloobuse võitnud "Leviaataniga". Arvan, et konkurents on nende kahe filmi vahel."

Eesti meestel on taas sõit LA-sse, kuid seekord maailma ihaldatuima filmigala Oscarite jagamisele. "Nüüd teame, kuidas elu seal käib," sõnab lõpetuseks Felt ja lisab: "Karta ei ole midagi."