Joaquin Phoenix rääkis üle pika aja varalahkunud vennast Riverist: minu leinaperioodi takistati!


Joaquin Phoenix rääkis üle pika aja varalahkunud vennast Riverist: minu leinaperioodi takistati!
Fotod: Scanpix

Oscarile nomineeritud näitleja Joaquin Phoenix pole pärast vanema venna Riveri surma 1993. aastal eriti rääkinud sellest raskest perioodist tema elus. Värskes "60 minutit" saates meenutab näitleja 27 aastat tagasi maailma raputanud näitleja lahkumist.

"Ma tunnen, et igas filmis, mida ma olen teinud, on olnud mingis mõttes ühendus Riveriga. Ma arvan, et me kõik oleme oma eludes tundnud tema kohalolekut ja juhendamist mitmel korral," tunnistab Phoenix, kes nägi pealt, kuidas ta vend Viper Roomi nimelises ööklubis üledoosi tõttu ära suri.

Joaquin on harva kõnelenud oma näitlejast venna lahkumisest ja sellest, kuidas see mõjutas nende perekonda. "Sellel ajal, kui sa oled kõige haavatavam, lendavad helikopterid sinu kohal, inimesed üritavad sisse tungida sinu maale," kirjeldab ta toonast käitumist meedia poolt. "Minu jaoks kindlasti takistas see leinaperioodi," tunnistab Phoenix.

Ta meenutab, et vanem vend oli just see, kes utsitas teda näitlemisega rohkem tegelema ning tutvustas talle filme, mis Joaquinit inspireerisid. "River oli märkimisväärne näitleja ja filmitäht ning me tegelikult ei teadnud seda," tunnistab eelmisel nädalal Kuldgloobuse võitnud Joaquin.