Käes on “Laululahingu” viimane poolfinaal

 (4)
Tarmo Leinatamm
Foto: DELFI

Viimases poolfinaalis enne 17. mai ärevakstegevat finaali saab näha, kuidas läheb Konguta segakooril, Pärnu kammerkooril ja segakooril Suisapäisa Türilt. Žüriis räägib üllatusliikmena kaasa Chalice.

Kõigil kolmel kooril on lisaks Laululahingule ees ootamas veel mitmeid esinemisi. Lisaks rääkisid kõigi kooride esindajad kui ühest suust, et seekord on tase väga ühtlane — oodatakse põnevusega, kes jääb peale.

Kaks juba selgunud finalisti, HaleBopp Singers ning Nuku- ja Noorsooteatri segakoor on samuti ootel, kes homses saates võitjaks osutub ja asub kolmanda koorina võistlema finaalis.

Neljapäeval, 15. mail kell 18 saab aga vabas õhus, Tallinna Raekoja platsil kuulda ja näha Laululahingus osalenud koore, kui tähistatakse Tallinna päeva.

Kokku tund aega kestva kontserdi jooksul esitatakse kaks Laululahinguks selgeks õpitud laulu, millega saates omavahel “piike murutud”. Kontserdi lõpus lauldakse üllatuslik ühislaul. Kooride ülesastumine toimub koostöös Tallinna Filharmooniaga, seda juhib dirigent Jüri Leiten.

Laululahingut näeb ETV-s laupäevaõhtuti kell 21.35. Kooride esinemisi, lõbusaid vahepalu, žüriid ja saatepublikut juhib Tarmo Leinatamm.