Katrin Lusti uus saatesari räägib kodumaa naismõrvaritest: ei ole lihtsalt nii, et üks on tapja ja teine ohver

 (14)
Katrin Lust
Katrin LustFoto: Rauno Volmar

"Rääkisin naistega, kes on mõrvanud oma mehe ja uurinud tagamaid, mis selle põhjuseks on olnud," tutvustab Lust põgusalt uue saate sisu.

"Tegelikult on igal tapmisel oma traagika, miks see nii on juhtunud. Ei ole lihtsalt nii, et üks on tapja ja teine ohver," sõnab ta Õhtulehele antud intervjuus. "Loomulikult on mu siiras kaastunne neile, kes on kaotanud lähedase. Oluline on aga avada ka peatükke, kus ühiskond on inimese täiesti hukka mõistnud. Kui me kuuleme loo ära teisest küljest, saame sellest paremini aru."

"Kui president räägib siin iga päev mingisugusest mõistmisest ja sallimisest, siis peame mõistma ka neid inimesi, kes on midagi sellist teinud," leiab Lust, et neid ei tohiks hävitada, vaid paremale teele suunata.

Refereeritud artikli täistekst Õhtulehes.

Juba suvel õrritas Lust fänne sotsiaalmeedias piltidega, viidates, et ei tegele ainult "Kuuuurija" ettevalmistustega. “Ise olen väga hoos, aga liiga vara ei tasu hõisata, sest enne tuleb kõik saated purki saada,” vastas ta Kroonika uurimise peale salapäraselt, kui uurisime, millega tegu. Nüüd siis on selge!

Uus saade jõuab eetrisse 2019. aasta talvel.