Kes on need "Aktuaalse kaamera" töötajad, kes esitasid ERR-i nõukogule kaebuse ning millised tähtsad telenäod jätsid oma allkirja andmata?

 (165)
Kes on need "Aktuaalse kaamera" töötajad, kes esitasid ERR-i nõukogule kaebuse ning millised tähtsad telenäod jätsid oma allkirja andmata?
Fotokollaž: ERR

Seoses segaste aegadega Eesti Rahvusringhäälingus ja "Aktuaalse kaamera" uudisteankru Kadri Hinrikuse koondamisega saatis möödunud nädalal tosin töötajat nõukogule kirja. Kui seni polnud teada, kes täpsemalt kaebuse esitasid, siis värskes Ekspressis on avaldatud nii ERR-i nõukogule esitatud kiri kui ka selle allkirjastanud isikud.

Oma nime on pöördumise alla pannud Monika Tamla-Kelder, Anne Raiste, Tiina Jaakson, Siiri Ottender-Paasma, Maiken Hass, Mare Taimre, Verner Vilgas, Kristiina Mõttus, Silvia Sool, Marju Kaasik, Liivia Innos ja Priit Rajalo. Huvitaval kombel jätsid allkirja andmata aga paar tähtsat AK nägu — Astrid Kannel, Margus Saar ja Priit Kuusk.

“Meid ajendab Teie poole pöörduma sügav mure Rahvusringhäälingule, eeskätt selle uudistetoimetusele ning 61-aastase ajalooga Aktuaalsele Kaamerale tehtud mainekahju pärast. Oleme sunnitud kirjutama, et Teieni ei jõuaks ühepoolne, tasakaalustamata või väärinfo arengute kohta meie toimetuse töös,” seistab AK töötajate pöördumises ERR-i nõukogu poole. “On alatu ja alusetu laim, et uudistetoimetus tervikuna või selle töötajad seisavad vastu muutustele. Me pole seda kunagi teinud ega tee ka praegu. Me püüame igapäevaselt anda endast parima, et eetrisse jõuaks usaldusväärseim, informatiivseim, tasakaalustatuim ning vaadatuim uudistesaade.”

Kaebuse esitanud teletöötajad ütlevad kirjas, et on parema tulemuse nimel valmis muutuma ja arenema, koostööd tegema, aga selleks vajavad nad selgeid otsuseid ja suunanäitamist juhtidelt: “Me vajame selleks suhtlust. Me ei ole seda oma uutelt juhtidelt saanud.”

Seotud lood:

“Nii AK-le kui ka ERR-ile tervikuna on viimasel nädalal toimunud arengud organisatsiooni sees, juhtimisvead, olematu kommunikatsioon ning meediakajastus jätnud väga musta pleki. Kes vastutab? Kes peseb puhtaks meie maine? Kes taastab normaalse töökliima? Milliste konkreetsete sammudega seda teha kavatsetakse? Meie senised küsimused juhtidele selles osas on jäänud paraku selge vastuseta, sestap pöördumegi abipalvega teie kui Eesti Rahvusringhäälingu kõrgeima juhtimisorgani poole.”

Loe ERR-i kodusõjast lähemalt Eesti Ekspressist!