KINOLOOS: Võida piletid vaatama võimsat mehest naiseks saamise lugu "Taani tüdruk"

 (6)
Kandideerib 4 Oscarile!

Publiku selle nädala kinoloos viis Apollo Kino Solarisse vaatama tõsielul põhinevat lugu "Taani tüdruk", mis kandideerib tänavu 4 Oscarile: parima meespeaosa, parima naiskõrvalosa ning parima kostüümi- ja produktsioonidisaini kategooriates.

See David Ebershoffi samanimelisel romaanil põhinev ebatavaliselt lummav armastuslugu Taani kunstnike Einar Wegeneri ja tema abikaasa Gerda vahel viib vaataja 20ndate aastate Kopenhageni ja Pariisi art nouveau ajastu boheemlaste ringkondadesse. „Taani tüdruk“ tegeleb inimese seksuaalsuse ja sisemise sootunnetuse küsimustega ajastu raamistikus, mil sellised teemad olid samahästi kui tabu ning millest üleastujat võidi sulgeda vaimuhaiglasse.

Kui portreekunstnikust Gerda palub oma abikaasal naljatamisi tõmmata jalga siidsukad ja heita üll õhkõrn taftkleit, et poseerida poolelioleva maali jaoks, saab alguse Einari muutumise teekond. Mehe süvenev lembus daamirõivaste vastu viib Gerda peagi tõdemuseni, et Einari puhul on tegu mehe kehasse sündinud naisega.

Meespeaosas astub üles viimati „Kõiksuse teoorias“ astrofüüsik Stephen Hawkingi osa eest Oscariga pärjatud Eddie Redmayne, kes sama rolli eest möödunud PÖFFil parima meesnäitleja auhinna pälvis. Lili rolliks valmistumisele pühendas Redmayne pea kaks aastat tudeerides hulgaliselt transseksuaalsust käsitlevaid teoseid ning vesteldes paljude soovahetuse protsessi läbi teinutega. Sama võimsa etteaste teeb ka filmi vaprahingelist ja suuresüdamelist naiskangelannat Gerdat kehastav noor Rootsi juurtega näitlejanna Alicia Vikander („Ex Machina“, 2015), kellele ennustatakse selle naiskõrvalosa eest edu auhinnahooajal.

Seotud lood:

Filmi režissöör on hetke üks Hollywoodi nõutumaid lavastajaid - Oscariga auhinnatud Tom Hooper, kelle käe all on valminud „Kuninga kõne“ (2010) ja „Hüljatud“ (2012).

Publik loosib 10x2 pääset selle filmi vabalt valitud seansile sel reedel, 29. jaanuaril Apollo Kino Solarises. Loosis osalemiseks tuleb vastata õigesti allolevale küsimusele. Võitjad loositakse neljapäeva, 28. jaanuari pärastlõunal ning võitjatega võetakse isiklikult ühendust.

Kes loosiõnnele lootma jääda ei taha, saab pileti osta Apollo Kino Solaris lehelt.