Korras ja tagasi jalgel: Priit Võigemast naaseb spioonipõneviku „O2“ võtetele Tartus

 (1)
Filmi O2 võtted
Filmi O2 võttedFoto: Priit Simson

Teisipäeval, 24. septembril algavad Tartus kodumaise spioonipõneviku „02“ filmivõtted, kus lööb kaasa ka jalavigastusest paranenud peaosatäitja Priit Võigemast.

Filmimise ajal võib Tartu tänavatel näha nii ajaloolisi sõidukeid kui ka ajastutruudes kostüümides näitlejaid. Filmivõtete ajal on planeeritud eriefektidena tule ja suitsu kasutamist.

Tartu võtteperiood lükkus augustist septembrisse seoses peaosatäitja Priit Võigemasti jalavigastusega Helsingis toimunud võtetel. „Meil on väga hea meel, et Priidu jalg on juba paranenud ja ta saab võtetele naasta,“ rõõmustas filmi produtsent Esko Rips.

Võtted toovad Tartus kaasa lühiajalisi sõidu- ja kõnnitee sulgemisi Lina, Aleksandri ja Kalevi tänavatel:
- 24. septembril kell 9:00-19:00 on peatumiseks ja parkimiseks suletud Lina tänav Kalevi ja Aleksandri tänavate vahelisel lõigul ning Aleksandri tänav Lina ja Aleksandri ristmiku lähistel;
- 24. septembril kell 10:00 -19:00 on liikluseks suletud Lina tänav Kalevi ja Aleksandri tänavate vahelisel lõigul ning Aleksandri tänav Lina ja Aleksandri tänavate ristmiku lähistel;
- 24. septembril kell 12:00 – 14:00 ja 16:00 – 18:00 toimuvad Kalevi tänaval kuni 5-minutilised reguleeritud liiklusseisakud.

Nafta Films OÜ võttemeeskond vabandab linnaelanike ees võimalike ebamugavuste pärast ja lubab tagada kohalike elanike juurdepääsu kinnistutele. Ajutiselt võib esineda ühistranspordi kõrvalekaldeid kehtestatud sõiduplaanist. „Täname Tartu Linnavalitsust, kohalikke elanikke ja ettevõtjaid mõistva suhtumise eest. Omalt poolt lubame tagada liiklusohutuse ja teha kõik selleks, et filmivõtted põhjustaks võimalikult vähe ebamugavusi. Tartlastel pole muretsemiseks põhjust, sest suitsu kasutamine on vastavuses tervisenõuete ja ohutusreeglitega,“ kinnitas filmi produtsent Esko Rips.

Seotud lood:

Filmivõtted algasid suvel Tallinnas, jätkusid Helsingis ja toimuvad lisaks Tartule veel ka Ida-Virumaal, Saue ja Harku vallas, Vilniuses ning mitmel pool mujal.

„O2“ on uus kodumaine spioonipõnevik, mis jõuab kinodesse järgmise aasta sügisel. Eesti, Soome, Läti ja Leedu koostöös valmiva filmi režissöör on Margus Paju („Supilinna salaselts“) ja selles lööb kaasa rahvusvaheline näitlejate seltskond.