"Kuuuurija": 80-aastane mees ootab talve puukuuris ja Mart Tomsoni äripartner jäi ilma kogu oma varast!

 (28)
Katrin Lust
Katrin LustFoto: Priit Simson

Eilne „Kuuuurija“ tõi ekraanile kaks mõtlemapanevat lugu. Katrin Lusti poole pöördus ahastuses mees, kes elab olude sunnil lagunevas puukuuris. Pootsmann on ligi 80-aastane mees, kes elab Elva südalinnas puukuuris juba suvest peale, jäädes päeva pealt ilma koduta. Katrin käis vanal mehel oktoobri lõpus külas ja vaatas, kuidas on minna talvele vastu lageda taeva all. Kuuris elada ei ole kindlasti turvaline ja nii eaka mehe tervisele hea.

Teine lugu tõi ekraanile 32-aastase Artjomi, kelle restorani unistus purunes kildudeks. Artjom elas ja töötas kümme aastat välismaal, et koguda raha ning teha Eestis päris oma restoran. Ärimees Mart Tomson pakkuski välja äriplaani teha söögikoht Kadriorgu koos Artjomiga. Täna on noor mees aga ilma nii oma välismaal kogutud säästudest kui oma unistusest teha päris oma restoran. Artjom väidab, et sattus ärimehe Mart Tomsoni pettuse ohvriks. Artjom andis Mardile 25 000 eurot, mille hulka kuulus ka vanematelt laenatud raha. Sama palju panustas ettevõttesse ka Tomson. 2016. aastal asutasid nad koos ettevõtte Penne ning restorani nimeks sai Enoteca Lucca. Äri läks siiski pankrotti ja Artjom ei saanud oma unistusest sentigi. Katrin Lust uuris välja, kuidas selline asi juhtuda sai.

Seotud lood:

Vaata videot, kuidas Mart Tomson lõpetab äri! Sel suvel helistas restoraniärimees Mart Tomson 32- aastasele Artjomile ja ütles, et nende ühine restoraniäri on läbi ja Artjomi säästud on läinud. Noor mees kuulas seda kõnet käte värinal, kui äripartner teatas, et läinud on nii raha kui restorani tehnika ja kõik muu.