Lahkunud režissöör Bertolucci kõige skandaalsem stseen rikkus näitlejanna elu: ma tundsin end vägistatuna!

 (47)
Lahkunud režissöör Bertolucci kõige skandaalsem stseen rikkus näitlejanna elu: ma tundsin end vägistatuna!
Foto: Kuvatõmmis

Täna hommikul lahkus meie hulgast Itaalia kurikuulus filmirežissöör Bernardo Bertolucci, kelle üks kuulsamaid linateoseid oli "Viimane tango Pariisis". Film on tuntud just võika vägistamisstseeni pärast, millest näitlejanna Maria Schneider sai eluaegse trauma.

Nimelt ei olnud võigast stseeni alguses filmi stenaariumisse sissegi kirjutatud, ning Schneider ei olnud sugugi rõõmus kuuldes, et teda peaks näiliselt näitleja Marlon Brando vägistama. "Ma tundsin ennast häbistatuna ja kui aus olla siis natuke ka vägistatuna, nii Marloni, kui ka Bertolucci poolt," ütles näitlejanna, kes 2011. aastal meie hulgast lahkus.

Mis teevad asjalood eriliselt võikaks, on stseeni üksikasjad: toona 48-aastane Brando imiteerib stseenis filmi kangelanna vägistamist anaalselt, kasutades libestina võid.

Viis aastat tagasi tunnistas täna vähi tõttu surnud Bertolucci ka ise, et mängisid meespeaosalise Brandoga noore näitlejanna seljataga kokku, et vägistamisstseen tuleb, kuigi seda käsikirjas polnud.

"Olin Maria vastu kohutav, sest ei öelnud talle, mis meil plaanis on. Sest ma tahtsin tema reaktsiooni päris tüdrukuna, mitte näitlejannana. Tahtsin, et ta tunneks end päriselt alandatuna," ei teinud režissöör saladust, et väärkohtlemine oli sihilik.

Stseen on nähtav YouTube'is (ainult täiskasvanutele, eeldab sisselogimist).