Meediainimesed Aleksandr Šepsist ETV-s: soolapuhumine Eesti Rahvusringhäälingusse ei kõlba

 (25)
Aleksandr Šeps
Aleksandr ŠepsFoto: Tiit Blaat

Nädalavahetusel külastas Eestit üks Venemaa populaarseimaid selgeltnägijaid Aleksandr Šeps. Teiste kanalite hulgas andis meedium intervjuu ka ETV saatele "Ringvaade".

Endine Kuku raadio peatoimetaja Janek Luts ei pea sellist käitmist õigeks.

"Milleks peab ERR aferiste intervjueerima, läga filmima, avaldama ja turundamisele kaasa aitama, miks? Mis järgmiseks? Kas see on tegijate meelelahutus mõistuse arvel? Väga mage lugu!" kirjutas mees sotsiaalmeedias.

Lutsuga nõustus ka ajakirjanik ja meediajuht Tiina Kaalep.

"Rahvusringhäälingu puhul on oluline mitte ainult see, mida ta teeb, vaid ka see, mis ta tegemata jätab. Üsna kindlasti kuulub minu arusaamises nende tegematajätmiste hulka kõikvõimalike selgeltnägijate ja soolapuhujate promo. Olin eile sõnatu, nähes ERRi vastset valdkonnajuhti eetris lipitsemas vene meelelahutustööstuse staari ees, kiitmas takka igale ta väljaöeldud sõnale ja reklaamides ühe vene telekanali uue hooaja saadet. See ei ole avalik-õiguslik ringhääling, mida ma eile "Ringvaates" nägin ja ka mitte hea ajakirjandus. Kardan, et sel teemal ei teki ERRis praegusel juhul mingit arutelu, seda mitte ainult intervjueerija isiku tõttu, vaid ka seepärast, et raamatu promoüritust juhtis Rahvusringhäälingu liige Viktoria Ladõnskaja isiklikult. Nii et Rahvusringhäälingu heakskiit ei saa nn selgeltnägemisele ja maagiale kuidagi olla suurem kui ta oli," kirjutas Kaalep Janek Lutsu postituse kommentaariks.

Seotud lood:

Hea lugeja, kas oled Kaalepi ja Lutsuga nõus? Avalda arvamust loo kommentaariumis!