Mihkel Kärmas "Kadriorgia" lavastamissüüdistustest: see on sulaselge nonsenss

 (297)
Mihkel Kärmas "Kadriorgia" lavastamissüüdistustest: see on sulaselge nonsenss
Fotokollaaž

Poliitik ja ajakirjanik Peeter Ernits väidab värskelt ilmunud Arnold Rüütli elulooraamatus, et 11 aastat tagasi Kadrioru lossis toimunud "Kadriorgia" oli poliittehnoloogiline lavastus. "Pealtnägijas" loo avalikustanud teleajakirjanik Mihkel Kärmas nimetab sellist väidet sulaselgeks valeks.

"Kui Ernitsa väide on, et noortepidusid ei toimunud ja probleemi polnud, on see sulaselge nonsenss. Kui Ernits väidab, et need peod olid mingi pahatahtliku jõu esile kutsutud, saan öelda ainult seda, mida ütlesin juba aastal 2006, kui Ernits ja teised skeptikud esimest korda selle väitega lagedale tulid – ma ei saa mürki võtta, et Kadrioru lossis pidude põhitegelased olid mingi salapärase jõu tööriistad, nagu ma ei saa lõpuni välistada, et parvlaev Estonia ei hukkunud kokkupõrkes kašelotiga," kirjutab Mihkel Kärmas.

"Erakordsed väited vajavad erakordseid tõendeid ja Ernitsa tõsikindlas võtmes öeldud „lähemal uurimisel selgus, et tegu oli lavastusega“ ning „see plaaniti ja teostati puhtpoliitilistel eesmärkidel“ ei toeta ükski fakt. Iga analüüsivõimega inimene mõistab, et kui see olnuks lavastus, oleks tegu (a) Eesti lähema poliitajaloo suurima vandenõuga ja (b) „Pealtnägija“ koos ERRiga oleks juristide poolt pulbriks tehtud."

Seotud lood:

"Vana loo detailides võibki urgitsema jääda (ja ainus põhjus, miks ma seda praegu teen, on et pareerida Ernitsa jaburusi), aga kokkuvõttes on igaühe närvikava ja kasvatuse küsimus, kas nimetada 12 aastat tagasi sügisel juhtunut orgiaks, kultuurituseks või normaalseks peoks, kuid ilmselt nõustub igaüks, et koht selleks oli väga vale," lisab Kärmas.

Loe refereeritud artiklit pikemalt ERR uudisteportaalist!