Mille jaoks kasutas "Kodutunne" annetajate raha?

 (3)
Kristi Nilov
Kristi NilovFoto: Rauno Volmar

Ligi kuu aega on kestnud saaga Kristi Loigo ja "Kodutundele" annetatud rahade ümber. Kuigi Loigo ei ole siiamaani ei Kanal 2-le ega politseile esitanud aruandlust, siis on saatele kuluva finantstegevuse kohta selgunud mitmed faktid.

Mitmed saatega lähedalt seotud inimesed avaldasid Eesti Ekspressile imestust: kuhu küll läheb annetuste raha, kui enamasti saab saate tehtud kolmest allikast pärit vahenditest: Kanal 2 produktsioonitasu, omavalitsuste panus ehitajate palkade kujul ja ehituses kasutatud vahendid ning sisustuselemendid, mis on üldjuhul saadud sponsorite toel?

Kui aastal 2019 koguti ainuüksi jõulude ajal 245 000 eurot ning sama aasta saadetes remonditi 20 kodu, teeb see 12 250 eurot ühe koduremondi kohta.

Ekspressile vastas Kristi Loigo järgmiselt: "Isegi kui materjalid tulevad sponsoritelt, on vaja ehitus­tegevuse ja sellega kaasneva eest siiski maksta ja seda tehakse annetuste arvelt ning selle üle peetakse arvestust. Annetuste kasutamist ja nende kasutamise maksustamist kontrollis eelmisel aastal ka Maksu- ja Tolliamet, kes andis juhiseid, kuidas ja mida tuleb teha. Seetõttu asutasime eelmisel aastal Õuetuba OÜ kõrvale ka MTÜ Kodutunne."

Seotud lood:

Ta lisab, et üle jääv raha määratakse ­uutele abisaajatele.

Loe pikemalt Eesti Ekspressist.