Mr. Lawrence'i looja Mihkel Raud meenutab: Vennaskonna peale olin ma kade küll

 (5)
"Pöörased 90ndad"
Mr. Lawrence'i looja Mihkel Raud meenutab: Vennaskonna peale olin ma kade küll
Delfi

Tänases Kanal 2 saates "Pöörased üheksakümnendad" olid luubi all rokkbändid, kes meenutasid kurikuulsat kümnendit. Tormistesse aastesse mahtus ka kiivaid hetki, näiteks tunnistas Mr. Lawrence'i looja ja ninamees Mihkel Raud, et ta oli Vennaskonna peale päris kade.

"Eesti oli taasiseisvunud värskelt, ma tundsin ennast teatavas turumajanduslikus olukorras," rääkis Raud saates. "Ma ei vaadanud teisi bände ise bändi tehes mitte niivõrd, kas nad on head või halvad bändid, ma vaatasin, et kas ja mil määral võivad nad minu kui muusiku ja minu kui bändi positsiooni turul kõigutada."

Popbände Raud oma konkurentideks ei pidanud, kuid rokimaastikul tegutses üks kollektiiv, kellele Mihkel teisiti vaatas: "Rokkbändidest vast Vennaskond oli see kõige suurem ja ohtlikum vaenlane."

Raud ütles, et kuigi 90ndate alguses oli tema uus inglise keeles laulev bänd Mr. Lawrence päris populaarne, siis juba aastaid muusikamaastikul tegutsev ja eesti keeles laulev Vennaskond tegi ühel hetkel läbi justkui teise tulemise ja lendas rokitaeva kõrgustesse.

"Vennaskonna peale olin ma kade küll, seda ma mäletan hästi."