National Geographic näitab homme ajaloolist filmi Jeesuse tapmisest

 (11)

FOX Eesti kanalite gruppi kuuluv teaduskanal National Geographic laseb homme eetrisse Bill O’Reilly ja Martin Dugardi samanimelisel bestselleril põhineva filmi, mis jälgib ajaloolisi sündmusi, mis lõppesid ühe mõjuvõimsama mehe, Jeesus Kristuse hukkamisega.

Produktsioonifirma Scott Free Productions 250-liikmeline meeskond väntas filmi „Jeesuse tapmine“ Maroko kõrbes, kaasates rohkem kui 4500 kõrvalosatäitjat. 93 tegelaskujule on hääle andnud erinevad näitlejad Liibanonist, Marokost, Tšehhist, Iirimaalt, Suurbritanniast, Iisraelist, Kanadast, Süüriast, Austraaliast ja Ameerika Ühendriikidest. See on toodang, mille sarnast ei ole telekanal National Geographic varem teinud.

Filmist on valminud võimas interaktiivne kodulehekülg, mis jutustab Jeesuse loo kolmest erinevast vaatenurgast: Kristus kui Jumala Poeg (kristlaste vaatenurk), Inimese Poeg (tolleaegsete juudi preestrite vaatenurk) või Oht Roomale (tolleaegsete Rooma valitsejate vaatenurk).

Film „Jeesuse tapmine“ jutustab kaasahaarava loo mehest, kelle õpetusi järgib enam kui 2,2 miljardit inimest, kuid kelle põhimõtted ja sõnumid viisid tema tagakiusamise ning jõhkra hukkamiseni. Film kaevub peaaegu kõigile tuntud loo sügavustesse, tuues päevavalgele uued detailid Jeesuse elust ja poliitilistest kokkumängudest, mis muutsid tema surma vältimatuks.

Film viib vaatajad tagasi aega, mil Juudamaad valitses järjekindel ja ambitsioonikas kuningas Heroodes (Kelsey Grammer). Oma võimu kindlustamiseks oli Heroodes andnud käsu mõrvata kõik alla kahe aastased poisslapsed, mistõttu lahkus noore Jeesuse pere Jeruusalemmast. 26 aastat hiljem hakkas Jeesus (Haaz Sleiman) levitama oma sõnumit, kogudes endale rohkelt järgijaid. Tema õpetused ja meetodid ei olnud aga meelt mööda kõigile. Kokkumäng, vandenõu, mõjuvõimu kasutamine ning reetmine viisid Jeesuse vahistamiseni ja hukkamiseni.

Peaosades Kelsey Grammer („Partners“, „Boss“), Stephen Moyer („True Blood“) ja Haaz Sleiman („True Blood“). Teistes osades Rufus Sewell, Emmanuelle Chriqui, Eoin Macken ja paljud teised. „Jeesuse tapmine“ valmis telekanali National Geographic, Scott Free ja Bill O’Reilly koostöös. Samade autorite koostöös on varasemalt esilinastunud ülimenukaks osutunud filmid „Killing Lincoln“ ja „Killing Kennedy“. Film „Killing Jesus“ linastub kokku 171 riigis ja 45 keeles.

Kolme tunni pikkune film „Jeesuse tapmine“ („Killing Jesus“) linastub 29. märtsil kell 21.00 kanalil National Geographic.