Novembris jõuab kinolinadele filmitalgute rahvafilm "Täitsa lõpp"


Novembris jõuab kinolinadele filmitalgute rahvafilm "Täitsa lõpp"
Foto: Kaader videost

Maailma esimene ja eestlaste endi valmistatud talgufilm “Täitsa Lõpp” on ilmatu tempoga roadmovie läbi Eesti kulgemisest, ogarate inimestega toime tulekust ja armastuse leidmisest.

Käes on detsembrikuu ja jõulud, aga väljas lõõmab päike. Miski on mäda! Maiade kalender ennustab lähenevat maailma lõppu. Nüüd peab igaüks otsustama, kuidas veeta elu viimased päevad.

Rait tahab jõuda oma eluaegse armastatu, Lenna Kuurmaa juurde. Sõber Mihkel peab aga päästma maailma, ohverdades Lenna päikesejumalale.
Brenda tahab põgeneda oma diktaatorliku ema eest, kuid teda ajavad taga hullumaja sanitarid.
Ervin võidab hunniku raha, aga mõistes, et raha kulutamiseks ei ole enam aega, soovib ta suurest ahastusest surra. Kõikjal üle Eesti valitseb segadus. Aga lootus sureb viimasena ning õnneks saabub ka lõpp...

Aasta algul kirjutati internetipõhiselt-interaktiivselt filmi stsenaarium.
Aprillis ja mais valiti Kanal 2 telesaatest „Kinotehas“ filmi peaosatäitjad Mihkel (Märt Koik) ja Brenda (Ester Korkiasaari).

Juunis ja juulis valiti rahva osalusel võttepaigad ja kõrvalosatäitjad, augustis toimusid filmivõtted 15 maakonnas.

Septembris ja oktoobris monteeriti kõik kokku ning filmi esilinastus toimub erinevates rahva- ja kultuurimajades üle Eesti maagilisel kuupäeval 11.11.2011. Leia omale sobiv esilinastuse paiks SIIT!