OTSEBLOGI JA - FOTOD | Eesti filmi- ja teleauhinnad on jagatud! Filmidest võidutses "Tõde ja õigus", telest noppisid auhinnad Jõekalda, Margna ja ETV

 (35)
Vaata, kes saabusid galale!
OTSEBLOGI JA - FOTOD | Eesti filmi- ja teleauhinnad on jagatud! Filmidest võidutses "Tõde ja õigus", telest noppisid auhinnad Jõekalda, Margna ja ETV
Fotod: Taavi Sepp

Neljapäeva õhtul jagati Alexela Kontserdimajas Eesti filmi- ja teleauhindu, mida jagati 30 kategoorias – 15 filmi- ja 15 televaldkonnas. Kroonika veebist on võimalik järgi lugeda otseblogi, mis kandis edasi kõike, mis õhtu jooksul juhtus.

Galerii saabujatest:

Galerii showst:

EFTA 2020
Nii ja õhtu viimane kategooria: Parim mängufilm«Johannes Pääsukese tõeline elu» (Režissöör: Hardi Volmer)«Skandinaavia vaikus» (Režissöör: Martti Helde)VÕITJA: «Tõde ja õigus» (Režissöör: Tanel Toom)
Nonii, järjekordne kategooria: Parim režissöörMarta Pulk («Aasta täis draamat»)Oskar Lehemaa («Karv»)VÕITJA: Tanel Toom («Tõde ja õigus»)
26. kategooria: Parim meelelahutussaade«Hommik Anuga» (ETV)«Kaks kanget Sovetistanis» (TV3)«Meie aasta Aafrikas» (Kanal2)«Rakett 69» (ETV)«Ringvaade» (ETV)
See oli juba viies auhind filmile "Tõde ja õigus".
25. kategooria on täna Parim meesnäitlejaVÕITJA: Priit Loog («Tõde ja õigus»)Priit Võigemast («Tõde ja õigus»)Sten Karpov («Karv»)
24. kategooria ehk Parim naisnäitlejaVÕITJA: Ester Kuntu («Tõde ja õigus»)Kersti Heinloo («Kiirtee põrgusse»)Rea Lest («Skandinaavia vaikus»)
Õhtu üks parimaid sketše oli hetkel Andrus Vaariku ja Tõnis Niinemetsa vahel, kes arutasid "Tenetit", kus väidetavalt tegi suure rolli ka Arnold Rüütel, kes oli ka "Salmonites".
Jaanuaris teist korda emaks saanud Maarja-Liis Ilus esines laval. Armastatud lauljatar esines sel aastal alles esimest korda avalikult möödunud pühapäeval Paldiskis, täna õhtul oli teist korda.
23. kategooria: Parim sarjanäitlejaHelgi Sallo (Õnne 13, ETV)Liina Vahtrik & Jan Uuspõld (Lahutus Eesti moodi, ETV)Pääru Oja (Lõks, TV3)VÕITJA: Tambet Tuisk (Reetur, Elisa)Tõnis Niinemets (Alo, Kanal2)
22. ehk üks aasta tähtsamaid kategooriaid: Parim teleseriaal«Alo» (Kanal 2)«Kättemaksukontor» (TV3)VÕITJA: «Lahutus Eesti moodi» (ETV)«Reetur» (Elisa)«Õnne 13» (ETV)
21. kategooria: Parim stsenaristMikk Mägi, Oskar Lehemaa, Peeter Ritso («Vanamehe film»)Nathaniel Price ja Martti Helde («Skandinaavia vaikus»)VÕITJA: Tanel Toom («Tõde ja õigus»)
http://www.delfi.ee/article.php?id=90406375
Pärast pikka AK pausi on esimene kategooria: Panus televaldkonda, mille võitis Marite Kallasma. Tuntud telenägu sai püstise ovatsiooni.
Uus tunnike EFTA galast algab "Kuldvillaku" naljaversiooniga, kus Eeva Esse juhitud saates on (paroodia) osalejateks Anu Välba, Katrin Lust ja Kristjan Jõekalda.
Kahekümnes kategooria: Parim intervjueerijaAndres Kuusk (Esimene stuudio, ETV)Marii Karell (Laser, TV3)VÕITJA: Marko Reikop (Intervjuu president Kersti Kaljulaidiga, ETV)Roald Johannson (Roaldi nädal, Kanal2)Taavi Libe (Seitsmesed: Duubel, TV3)
http://www.delfi.ee/article.php?id=90942897
Üheksateistkümnes kategooria: Parim dokumentaalfilmVÕITJA: «Aasta täis draamat» (Režissöör: Marta Pulk)«Ott Tänak – The Movie» (Režissöör: Tarvo Mölder)«Surematu» (Režissöör: Ksenija Ohhapkina)
Kaheksateistkümnes kategooria: Parim meelelahutussaate juhtGrete Lõbu & Marko Reikop (Ringvaade, ETV)VÕITJA: Kristjan Jõekalda & Teet Margna (Kaks kanget LIVE, TV3)Piret Laos, Jüri Butšakov ja Robert Rool (Õhtu!, Kanal2)Tõnis Niinemets (EFTA gala, ETV)Tuuli Roosma (Meie aasta Aafrikas, Kanal2)
Seitsmeteistkümnes kategooria: Parim heliloojaJakob Juhkam («Aasta täis draamat»)VÕITJA: Mick Pedaja («Skandinaavia vaikus»)Sten-Olle Moldau, Lauri Kadalipp («Vanamehe film»)
Kuueteistkümnes kategooria: Parim erisaade«Eesti laul 2019» (ETV)«Kaks kanget. Suur aastavahetusshow» (TV3)«Eesti Muusikaauhinnad» (Kanal2)VÕITJA: «Laulu- ja tantsupidu 2019 «Minu arm»» (ETV)«Viljandi folk ülekanne 2019» (Inspira)
Viieteistkümnes kategooria: Parim lühifilmVÕITJA: «Karv» (Režissöör: Oskar Lehemaa)«Uued algused» (Režissöör: Tanno Mee)«Virago» (Režissöör: Kerli Kirch Schneider)
Auhinna andis üle miskipärast Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, kes ei teadnud ise ka, miks ta just animafilmi kategoorias pidi lavale minema. "Järsku tahavad järgmine aasta teha "Teneti" animafilmi," viskas ta nalja.
Neljateistkümnes kategooria: Parim animafilm«Orpheus» (Režissöör: Priit Tender)VÕITJA: «Toomas teispool metsikute huntide orgu» (Režissöör: Chintis Lundgren)«Vanamehe film» (Režissöörid: Mikk Mägi, Oskar Lehemaa)
Kolmeteistkümnes kategooria: Parim reality-show«Eesti selgeltnägijate tuleproov» (TV3)«Rannamaja» (TV3)«Suunamudijate meistriklass» (Kanal2)«Tõelised kangelased» (Kanal2)VÕITJA: «Üle parda» (ETV)
Auhinna andis üle alati särav Anne Veesaar, kes näeb täna eriti püss välja!
Kaheteistkümnes kategooria: Parim uus saade«Joel Ostrati suur õhtusöök» (TV3)«Laser» (TV3)VÕITJA: «Roaldi retked» (Kanal2)«Üle noatera» (Elisa)«Üle parda» (ETV)
Pärast pool tundi kestnud pausi, tulid lavale Grete Paia ja räppar Pluuto, kes esitasid uut singlit "Johnny Bravo".
http://www.delfi.ee/article.php?id=90942223
Aasta tegija filmivaldkonnas on Karin Tetsmann ("Tõde ja õigus")!
Üheteistkümnes kategooria: aasta vormiloojaAndres Lepasar (ETV)VÕITJA: Anna Stepanova (TV3)Ergo Kuld (Elisa)Indrek Simm (TV3)Marianne Kõrver (Kanal2)
Kümnes kategooria: aasta sisuloojaIvar Vigla (Kanal2)Kai Väärtnõu (ETV)Martin Algus (Elisa)VÕITJA: Mihkel Ulman (TV3)Piret Eero (ETV)
Üheksas kategooria: parim helirežissöörAleksandra Koel, Markus Andreas («Karv»)Matis Rei («Skandinaavia vaikus»)VÕITJA: Tanel Kadalipp («Vanamehe film»)
Kaheksas kategooria: Parim tõsielusaade«Kaks kanget Sovetistanis» (TV3)«Rahvusülikooli sajand» (ETV)«Rakett 69» (ETV)«Roaldi retked» (Kanal2)VÕITJA: «Üle noatera» (Elisa)
Ott Lepland oli juba valmis esitama pala "Lootuses", kuid lavameeskond ei jõudnud veel elektriklaverit sisse lülitada. Tekkis pool minutit kestnud piinlik vaikus ning Ott ja Niinemets pidid publikule selgitama, mis on toimumas.
Seitsmes kategooria: parim monteerija.Hendrik Mägar («Aasta täis draamat»)Hermes Brambat («Ott Tänak – The Movie»)VÕITJA: Oskar Lehemaa («Vanamehe film»)
Kuues kategooria: parim operaatorVÕITJA: Erik Põllumaa & Sten-Johan Lill («Skandinaavia vaikus»)Mattias Veermets («Süda Sõrve sääres»)Rein Kotov («Tõde ja õigus»)
Viies kategooria: parim reporterEda-Liis Kann (Reporter, Kanal2)Jüri Muttika (Ringvaade, ETV)Marek Lindmaa (Sotid selgeks, TV3VÕITJA: Marian Võsumets (Reporter, Kanal2)Tarmo Tiisler (ETV)
Neljas kategooria: parim filmikunstnikJaagup Roomet («Tõde ja õigus»)VÕITJA: Triin Paumer, Sven-Tõnis Puskar («Vanamehe film»)Triin Valvas («Karv»)
Kolmas kategooria: parim kostüümikunstnik.Anna-Liisa Liiver («Skandinaavia vaikus»)VÕITJA: Kristiina Ago («Tõde ja õigus»)Mart Sander («Kõhedad muinaslood»)
Teine kategooria: parim ajakirjanduslik lugu.«Biolisand» (Laser, TV3)VÕITJA: «Jane Paberiti lood» (Taavi Eilat, Pealtnägija, ETV)«Kagu-Eesti tormi kajastus» (Mirjam Mõttus, ETV)«Päriselu lood: Globalistid või natsid» (Elo Mõttus, Kanal2)«Vihkav Eesti» (Eeva Esse, Kanal2)
Esimene kategooria: parim päevakajasaade.«Aktuaalne kaamera» (ETV)VÕITJA: «Esimene stuudio» (ETV)«Laser» (TV3)«Ma pääsesin Estonia katastroofist» (TV3)«Reporter» (Kanal2)
http://www.delfi.ee/article.php?id=90941703
Ja show on saanud alguse! Laval on õhtujuht Tõnis Niinemets.
Üle pika aja on näha ka Maiken ja Priit Piusi, kes kriisiajal said teist korda lapsevanemateks.
Tundub, et Anne Veski on jätnud kodus võtmed väljapoole ja tulnud ka peole.
See ei ole plahvatus kommivabrikus, vaid tegemist on hoopis rannamajalise ja kullakaevuri Merylin Nauga.
Keili Sükijainen on oma enda peika asemel haaranud fotoseina ees käevangu hoopis Grete Paia väidetava silmarõõmu Edward Otsa.
... Kuid Kristjan pole ainult Teeduga, vaid armastatud saatejuht on peole kaasa võtnud ka oma abikaasa Marise. Väga dünaamiline paar!
Kohal on ka Kristjan Jõekalda ja Teet Margna, kes on "Kahe kange" seikluste ja reedeõhtuse saatega nomineeritud mitmes kategoorias. 
Vahvad Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaar on sel korral EFTAle tulnud indiapäraste rõivastega, sest juba septembris jõuab Kanal 2 ekraanile nende uus saade "Meie aasta Indias".
Tere õhtust Alexela kontserdimajast! Kuigi gala alguseni on jäänud enam kui tund, siis esimesed külalised on juba saabumas. Fotoseina ees on hetkel poseerimas Brigitte Susanne Hunt ja Indrek Mägi.