"Pank" ei jäta kedagi külmaks | Rein Lang: kas rahvusringhääling peab ilmtingimata sellist seriaali tootma?

 (10)
REIN LANG
REIN LANGFoto: Martin Ahven, Õhtuleht

Kuku raadio saates "Olukorrast ajakirjanduses" võtsid saatejuhid Rein Lang ja Väino Koorberg seekord luubi alla ERRi tegevuse seriaali "Pank" ümber ning panid tõdema, et kuna ootused olid suure pormoga üles köetud, jäi efekt lahjaks. "Kas on mõni väljaanne, kes pole käsitlenud seda sarja?"

Langi sõnul ei pakkunud Eesti kalleim seriaal "Pank" talle vapustavat elamust, kuigi sellest räägitakse viimasel ajal söögi alla ja peale.

"Minu arust tuleks seda asja natuke laiemalt vaadata. Kas rahvusringhääling peab ilmtingimata sellist seriaali tootma? Kas peab nii kõvasti sisuturundama oma asju või olema kaastootja ja panema finantsiliselt õla alla?" küsis Lang ning arvas, et see on ületanud igasuguse talutavuspiiri.

"Jah, mööname, et korralikult tehtud, asjalikult üles võetud," tõdes ta küll, et pildikeel ja näitlejatöö olid tasemel, ent eelnevat vahtu sarja ümber liiast, mis liiast. "Mind huvitab ka see, kas keegi kriitikutsest hakkab üles korjama ka sarnasusi maailmaklassikute teostega," arutles Lang ja nimetas seda amokijooksuks vaatajate nimel.

Täispikka vestlust kuuleb SIIT