Peeter Oja Oscarite parima filmi uuendustest: terve mõistus on täielikult lahkunud

 (9)
"Kolmeraudne" Varro Vooglaiu ja Peeter Ojaga
Peeter OjaFoto: Ilmar Saabas

Paar päeva tagasi teatas Ameerika filmiakadeemia, et parima filmi Oscari saavad edaspidi vaid need, kes ka vähemusi kaasavad. Peeter Oja on üks nendest paljudest, kellele see otsus ei meeldi.

Ameerika Filmiakadeemia otsustas, et alates 2024. aastast ei ole parima filmi Oscarile võimalik kandideerida ilma vähemusgruppe filmi kaasamata, kirjutas Kinoveeb.

Nii peavad filmi tegemise juures olema esindatud naised, erinevad seksuaalvähemused ja rassid, samuti puudega inimesed. Oscarile kandideerimisel arvestatakse järgnevaid nõudeid: vähemalt üks peaosatäitjatest peab olema vähemusrassist või etnilisest grupist, vähemalt 30 protsenti kõrvalosatäitjatest ja taustanäitlejatest peavad olema seotud mõne vähemusgrupiga ning filmi keskne teema on seotud mõne vähemusgrupiga.

Peeter Oja võtab uuenduse lühidalt vastu: "Terve mõistus on täielikult lahkunud."

Temaga on päri ka mitmed kommenteerijad, nende seas Olav Osolin, kes kirjutas: "Vasakpoolsetel kulturnikutel on kõht hirmust korralikult lahti! Filmiloojad on loomingulised ja nutikad. Asi see nüüd panna miski must või indiaanlane kamina kõrvale seisma, kus ta saaks oma kohustuslikud laused ära öelda."

Terve mõistus on täielikult lahkunud.

Posted by Peeter Oja on Teisipäev, 8. September 2020