Publiku 7 tähelepanekut, mis tõestavad, et Heimar Lenk kaitseb alati oma suurt ülemust

 (109)
keskerakonna valimispidu
keskerakonna valimispiduFoto: Andres Putting

Edgar Savisaare ustav kamraad Heimar Lenk treis "Savisaare protsessi" kohta valmis arvustuse, mis on ootuslikult hoopis üks suur ood suurele ülemusele. Publik toob arvustusest välja 7 tähelepanekut, mis tõestavad, et Heimar Lenk kaitseb alati suurt Edgarit.

1. "Ta mängis jälle valusa ninanipsu nii kaitsepolitseile, prokuratuurile kui poliitilistele vastastele."

2. "Laupäeva õhtul esilinastunud teleseriaali „Savisaare protsess" vaatajad veendusid veelkord, kui mage ja läbipaistev on Savisaare vastane sõjakäik. Selles filmis seljatas ta üksinda kogu vastasarinde."

3. "Ligi 40 000 häält viimastel Tallinna valimistel tegid ta võitmatuks, aga võitmatuid saab hävitada vaid pealtkaebajate ja kohtuvõimu abiga. Filmis joonistub skeem oivaliselt üksikasjalikult välja. Ei ole tarvis väga palju mõelda, et tunda filmistenaariumi sarnasust tänase argieluga."

4. "Kas peaosalise näol on meil tegemist poliitgeeniusega? Tundub nii. Kes veel suudaks omaenda Kolgata tee eeskujul ette kujutada filmi. Savisaar suudab kõike ja nii tegi ta ka iseenda saagast teleseriaali."

5. "Esimese osa võimsad lõpukaadrid Lasnamäe Õigeusu kiriku õuel. Kuidas see oligi, et mees, kes ehitab kiriku saab pühaks meheks? Ta tegi seda! Ta lõi Tallinna meediaimpeeriumi oma alternatiivse telekanali ja mitme ajalehega. Ta ehitas omandireformi hammasrataste vahele jäänud sundüürnikele 5000 linnakorterit. Ta vabastas oma linna kodanikud tüütust bussi ja trammipiletite komposteerimisest. Ta lõi aluse ühistulise panga tekkele, mille kasum jääks Eestimaale ja kingiks kopsaka protsendi ka joiustajale. Lisaks juhib ta põhitöö kõrvalt juba kakskümmend viis aastat järjest ka veel Eesti kõige suuremat ja opositsioonilist Keskerakonda. On seda ühe mehe jaoks vähe? Mida suudaks kõrvale panna praegune president ja presidendi kandidaadid?"

Seotud lood:

6. "Muidugi tuleb nii võimas eestlane hävitada. Uus teleseriaal näitab piinliku täpsusega, kuidas seda tehakse. Kõige lihtsam viis on justiitsmõrv. Leiame kunstliku põhjuse ja keelame Tallinna linnapeal tema kohustuste täitmise."

7. "Kas meil on varem olnud nii tugevat dokumentaaldraama elementidega teleseriaali? Kaldun arvama, et ei ole olnud. Meie dokumentaalfilmid piirduvad mõne kuulsa helilooja või maalikunstniku porteteerimisega. Mulle ei meenu ühtegi terava süžeega poliitdraamat. Kuhu on jäänud operatiivne dokfilm Estonian Airi või Tallinna Sadama mahhinatsioonidest? Kus on filmid 10 miljoni dollari või VEB fondi valgustkartvaist tehingutest? Siiani neid ei ole. Kuid nüüd võiks ju tulla. Savisaar tegi tee lahti. Olge nüüd mehed, saage julgeiks ja salvestage kasvõi üks tõsine ajakirjandulik uurimustöö videolindile ja paisake eetrisse. Kahtlen, kas peale Suure Edgari neid mehi leidub."