Raivo Suviste Urmas Oti ETVst lahkumisest: olen endale selgeks teinud, mismoodi need asjad toimisid ja kes kõige selle taga oli

 (3)
RAIVO SUVISTE
RAIVO SUVISTEFoto: Vallo Kruuser

Täna oleks 60-aastaseks saanud Urmas Ott, kelle ümber valitseb palju saladusi ja müüte, millest keegi, kes teab, rääkima justkui ei soostu. Pühapäeval saates "Hommik Anuga" viitas Vahur Kersna, et Raivo Suviste teab, mis Otiga juhtus, ent mees ei ole soostunud seda kommenteerima ei Publikule ega Õhtulehele pikemalt: "Ma ei taha hakata praegu rahva ees musta pesu pesema. Aga olen endale selgeks teinud, mismoodi need asjad toimisid, mida keegi ütles ja kes kõige selle taga oli."

Lisaks viitas Kersna oma intervjuus Anu Välbale ka noahoopidele, mille ümber teatav saladuskate siiani. Otile lähedal seisnud vandeadvokaat Monika Mägi sõnas Õhtulehega rääkides, et see 1. aprilli öö aastal 1999 muutis Otti: "Kui Urmast pussitati ja ta nädalapäevad hiljem haiglast lahkus, tuli ta hoobilt minu juurde, ta kirjeldas, millisesse olukorras ta seal oli, ja ma sain vastava pildi." Kui küsida, mis siis tollel saatuslikult ööl toimus, jääb muidu avameelse ja sõnaladusa advokaadi suu lukku. "Aga see vahejuhtum pani Urmasele siiski sellise psüühilise paugu, et ega ta sellest päriselt välja ei tulnudki," oletab Mägi.

Refreeritud artikli täistekst Õhtulehes.