RETROVIDEO | Haruldased kaadrid Eesti Vabariigi 77. sünnipäevast!

 (4)

24. veebruaril 1995. aastal soovis toonane Riigikogu esimees Ülo Nugis vabariigi aastapäeva kõnes kuulajatele tugevat tervist, usku, lootust ja armastust. Kaadrid tema kõnest jõudsid ka hittsarja "Salmonid", sest Eesti Vabariigi 77. sünnipäev oli stsenaariumisse sisse kirjutatud ning Vambola Sordi (Guido Kangur) vaatas koos teiste eestlastega, kuidas sinimustvalge Pika Hermanni torni tippu heisati.

Täna, 25 aastat hiljem, näivad kaadrid sellest pidupäevast eriti kõnekad. Kui palju on veerand sajandiga muutunud meie igapäevaelus, näeme videos paistvate inimeste riietusest, soengutest ja eriti muidugi Vambola Sordi mobiiltelefonist. Kui palju on muutunud pidulikud kõned, saame hinnata juba 24. veebruaril, mil Eesti Vabariik saab 102. aastaseks. Kui palju on muutunud Salmonid, näeme aga 1. aprillil, mil mängufilm "Salmonid. 25 aastat hiljem" jõuab kinodesse üle Eesti.

P.S. Filmi tegijad lohutavad kõiki neid, kes seal aastal presidendi vastuvõtule kutset ei saanud ja rõhutavad, et president Ella Salmon ootab kõiki glamuursel esilinastusel. Pidulikkust rõhutab tõsiasi, et Ella Salmonit kehastav Ita Ever saab esilinastuse päeval 89-aastaseks. Piletid on juba müügil.

Vaata ka treilerit, mis annab aimdust 1. aprillil kinodesse jõudvast: