Režissöör Rainer Sarnet: tasuta töö või minimaalne tasu on Eesti filmi puhul tavaline

 (8)
Režissöör Rainer Sarnet: tasuta töö või minimaalne tasu on Eesti filmi puhul tavaline
Foto: Ilmar Saabas

Eesti Filmi Instituudi peaprodutsent Piret Tibbo-Hudgins on öelnud, et Eesti teatrilavastaja võib teha kolm lavastust ühes aastas, Eesti filmilavastaja teeb paremal juhul ühe filmi kolme aasta kohta ning seda kinnitab ka režissöör Rainer Sarnet.

"Võttepäevade hulk ja ettevalmistusaeg on kulunud nii lühikeseks, et see hakkab mõjutama professionaalset teostust. Inimesi pole võimalik hoida piisavalt kaua palgal. Eesti kino muutub isetegevuseks, inimesed teevad seda muu töö kõrvalt,” põrutab režissöör Rainer Sarnet Õhtulehe veergudel kodumaise ilmirahastuse pihta. "Rehepapil" põhinevale “Novembrile” – tagas hooandjate toel vändatud tutvustusklipp õnneks ka välisrahastuse, ent enamik kostüüme tuli siiski hankida tasuta.

"Mina olen väga tänulik Hooandjale, mille rahadega saime teha esimese lühikese klipi, millega produtsent Kissa välisrahastajate juurde läks – see oli algus kogu muule rahastusele (Eesti-Poola-Hollandi koostööfilmi eelarveks kujunes 1,5 miljonit – toim)," ütleb Sarnet ja nendib, et tasuta töö või minimaalne tasu on Eesti filmi puhul tavaline.

Refereeritud Õhtulehest.