“TV 10 Olümpiastarti” sarjast on oma karjääri esimesed võidud ja kaotused saanud paljud tänaseks tuntud sportlased: Gerd Kanter, Ksenija Balta, Mikk Pahapill, Andres Raja, Aleksander Tammert, Maris Mägi, Kaie Kand, Kaire Leibak, Andrus Värnik, Moonika Aava, Taavi Peetre, Mirjam Liimask, Jaanus Uudmäe, Lauri Leis, Marko Aleksejev, Tarmo Jallai, Kärt Siilats, Rene Oruman, Rutti Luksepp, Andrei Nazarov, Indrek Kaseorg, Marko Turban, Anu Kaljurand, Sulev Lepik, Valter Külvet, Silva Oja-Rahnel, Ain Evard, Rein Sokk, Liane Pintsaar jpt.


Võistlussarja sünnipäevahooaja avamisel tunnistas Ksenija Balta, et arhiivivideost (aastast 1998) oma kunagise võistlemise ja intervjuude vaatamine tõi talle pisara silma.

“Soovin südamest õnne saatesarja tegijatele — nii tänuväärset tööd on tehtud sedavõrd pikka aega järjest. “TV 10 Olümpiastarti” on tuhandetele lastele suurepärane platvorm, kust alustada oma sportlaseteed,” lausus Balta.
Olümpiavõitja Gerd Kanter ütles, et mäletab hästi oma elu esimest tele-intervjuud (aastast 1992), mille ta saates osaledes andis Marko Kaljuveerile. “Kuid enam ei ole meeles, kas vastasin nagu lapsed ikka “jah” ja “ei” või oli see midagi sisukamat. Väiksele poisile nagu siis olin, oli telepurki sattumine iseenesestki juba hea motivaator — praegu see enam kaugeltki sellist elevust ei tekita,” naljatas Kanter.
“Kutsun kõiki koole, nii väikseid kui ka suuri, oma võistkondadega sarjas osalema. Need head emotsioonid, mis siit saadakse, samuti inimesed, kellega kohtutakse, on väga olulised tulevastele meistritele ja miks mitte ka olümpiavõitjatele,” rääkis Kanter.

2010. aastal võitsid koolidevahelise võistluse sarjas Valga Gümnaasium ja Orissaare Gümnaasium. Individuaalsed võitjad olid Heiros-Jaanus Sinimäe Elva Gümnaasiumist,Hans-Christian Hausenberg Tartu Karlova Gümnaasiumist, Kristella Jurkatamm Rahumäe Põhikoolist, Keity Kokla Tartu Forseliuse Gümnaasiumist.
 
“TV 10 Olümpiastarti” on kaheastmeline võistlussari. Esimese astme moodustavad linnades ja maakondades korraldatavad etapid ja teise üleriigilised üksikalade etapid ning mitmevõistluse finaal. Üleriigilised etapid on nii individuaalsed kui ka võistkondlikud võistlused, kus saavad osaleda koolide võistkonnad ja linnade ning maakondade etappidel sarja normatiivi täitnud individuaalvõistlejad.
 
Võistlussarja kalenderplaan: üksikalade üleriigilised etapid
I ETAPP 16. jaanuar 2011, Tartu Ülikooli Spordihoone
II ETAPP 26. veebruar 2011, Tallinn Lasnamäe Kergejõustikuhall
III ETAPP 27. märts 2011, Võru Spordikeskus
IV ETAPP 29. mai  2011, Tartu Tamme staadion
MITMEVÕISTLUSE FINAAL 15.-16. juuni 2011, Kuusalu staadion
 
Võisteldakse kahes vanuserühmas:
-noorem vanuserühm (TN ja PN): võistlejad, kes on 12-aastased ja nooremad
-vanem vanuserühm   (VT ja VP): võistlejad, kes on 13- või 14-aastased
 
Võistkondlik arvestus toimub kahes grupis:
I grupp: koolid, kus põhikooli astmes õpib 251 või enam õpilast
II grupp: koolid, kus põhikooli astmes õpib 250 või vähem õpilast
 
Võistkondlik paremusjärjestus mõlemas grupis selgub nelja üksikalade etapi ja mitmevõistluse finaali kokkuvõttes.
 
Mitmevõistluse finaalis on kavas: TN 6-võistlus, TV 8-võistlus ja PN 9-võistlus ning PV 9-võistlus. Nii mitmevõistluses kui võistkondlikus punktiarvestuses kasutatakse võistlussarja punktitabelit. Finaali pääsevad kahe grupi peale 20 paremat koolide võistkonda.  
 
Uue alana on sünnipäevahooajal kavas mõlemale vanuserühmale tüdrukute teivashüpe, mis aga ei kuulu mitmevõistluse programmi ja selle alal saavutatud tulemused ei lähe ka võistkondlikku arvestusse.
 
Registreerimine:

Võistkonda võib kuuluda igas vanuseklassis igal alal kaks võistlejat, teisi piiranguid võistkonna suuruses pole. Võistkonnad peavad end kirjalikult registreerima Eesti Kergejõustikuliidus hiljemalt 5. jaanuariks 2011. Osavõtunormatiivid ja statistika on sarja kodulehel.
 
Auhinnad:

Iga individuaalala kuut paremat autasustakse diplomi ja auhindadega. Mitmevõistluse võitjate peaauhinnaks on vanemas vanuserühmas jalgrattad ja nooremas vanuserühmas rulluisud. PV 9-võistluse võitjat autasustatakse veel ka Valter Külveti nimelise karikaga. Võistkondlikult premeeritakse I grupi võitnud kooli 1000 euro ja II grupi võitnud kool 900 euroga. Rahalise preemia saavad ka teised pjedestaalile jõudnud koolid.