"Seenelkäigu" režissöörilt tuleb uuel aastal uus film

 (8)
Seenelkäik afterparty VonKrahl
Seenelkäik afterparty VonKrahlFoto: Christo Neemre

Toomas Hussar, kelle eelmiseks linateoseks oli ülimenukas "Seenelkäik", teeb tööd uue mängufilmiga "Luuraja ja luuletaja". Nagu "Seenelkäik", on ka "Luuraja ja luuletaja" on Hussari enda kirjutatud ning lubab sama palju põnevust ja kohmetuid olukordi.

Alkohoolikust luureametnik Gustav Tuki üksluisesse ellu sekkub ootamatult kaunis mustlanna, kellesse ta armub. Paraku osutub naine Vene agendiks. Armunud mehe mõistust hägustab lisaks ka luuletaja Miku Tähni maailmakäsitlus, kus puuduvad säärased vaba vaimu pärssivad mõisted nagu distsipliin, kord ja riigitruudus. Gustav võtab end kokku ja otsustab hüljata mustlanna, kuid luureteenistus peab otstarbekaks kuramaaži jätkamist. See viib asjaosalised igakülgsesse ummikseisu, sest lojaalsus nõuab ohvreid.

Uue filmi operaatoriks on taas Rein Kotov ja produtsendiks Ivo Felt, stuudio on Allfilm.

"Luuraja ja luuletaja" jõuab vaatajateni 2015. aastal.

Samuti on Hussaril arenduses tõestisündinud loo ainetel loodud stsenaarium "Paradiisiväravad", mille tegevus toimus 60ndate alguse Eestis. Võimeka miilitsaohvitseri Feliksi elu on lootusetult ummikusse jooksnud. Olmemuredest tüdinuna otsustab Feliks oma probleemid lahendada ühe teoga: ta korraldab suurejoonelise miljoniröövi, esimese terves Nõukogude Liidus. Suur varandus ei too aga Feliksile kauaigatsetud õnne ning vastutusest pääsemine muutub aina ahtamaks.