Sellest IMDB tuntuimate eestlaste tabeli kuuenda koha omanikust polnud sa ilmselt tänaseni kuulnudki

 (14)

Interneti filmiandmebaas ehk IMDB on reastanud Tähemeetrile 50 tuntuimat eestlast. Kui esiviiskust leiame me Johann Urbi, Carmen Kassi, Elmo Nüganeni, Lembit Ulfsaki ning Arvo Pärdi, siis kuuendal kohal olev nimi on vaid vähestele tuttav - Ivan Treisault.

Andmebaasi edetabel on koostatud (ja pidevas muutumises) enimotsitud nimede järgi ning nii on Urb, Kass ning Grammy võitnud Pärt arusaadavad, nagu ka hetkel kuumimad “Mandariini”-mehed. Kes on aga Ivan?

Ivan Triesault (sünninimega Johann Constantin Treisalt) sündis 14. juulil 1898 Hiiumaal. Ta oli näitleja, kes sai kuulsaks, astudes üles Alfred Hitchcocki filmides “Notourious”/"Kurikuulus" (1946), "The Bad and the Beautiful" (1952) and "Von Ryan's Express" (1965) ning astus üles ka näiteks 1966. aasta filmis “Batman”

Esmakordselt astus mees lavalaudadele 14-aastasena Eestis, 18-aastaselt läks aga Ameerikasse, kus alustas näitlemis- ja tantsutundidega. Ta oli ka tantsija ja miim Radio City Music Hallis New Yorgis ning töötas veidi aega Broadwayl, enne kui saavutas suure läbimurde filminduses, kus mängis sageli võõramaalasest ametnikke või külaelanikke.

Ta suri 1980. aastal Californias, olles 81-aastane.