Siiri Oviir kritiseerib firmapidusid: on imelik, kui abieluinimene kutsutakse kaaslaseta

 (39)
Siiri Oviir, Mihkel Oviir, Eesti Vabariigi 93. aastapäeva presidendi vastuvõtt Estonia kontserdimajas
Siiri Oviir, Mihkel Oviir, Eesti Vabariigi 93. aastapäeva presidendi vastuvõtt Estonia kontserdimajas Foto: Andres Putting

Laupäeva õhtul eetrisse läinud jutusaade "Stereo" rääkis pidudest ning Siiri Oviir kirjeldas elavalt, kuidas tema ning tema mees saavad kutse samale üritusele, kus kirjas "kaaslasega". "Kas võtan kaasa onupoja või lähen lapselapsega?" arutles Oviir, et korraldajtest oleks kena pereseisused selgeks teha ja sõna "kaaslane" vähemalt abielus inimeste puhul vältida. Lisaks kritiseeris naine, et tegelikult ei ole ilus näiteks firmapidusid "tiimitunde" nime all partnerita pidada.

"Tuleb paika panna, mis üritusega on tegemist, kui on pidu, siis on pidu, kui on vaja tiimitunnet, siis on koolitus!" on tema arvates piirid selged ja lihtsad.

"Võib ju ka nii olla, et enne lõunat arutame arengukava, õhtul pidu koos kaaslastega. See, kes teab, et kallis on kodus, ega see ei tunne end vabalt, mis tiimitundest me saame rääkida, kui ma vaatan kella, et peaks koju minema, oodatakse...," mõtiskleb ta, et kaaslaseta firmapeod ja suvepäevad ei ole kenad.

Kallis lugeja, kuidas on Sinul tihedal pidudehooajal lood? Kas tööandja on peole palunud ka kaaslase või on just tore töökaaslastega muretult hullata?