Sõpruse kino avab uksed

 (7)

Kino Sõprus avab kolmapäeval uksed, näidates avaõhtul kaht uut Eesti filmi — Andres Maimiku “Kurat tuleb linna” ja Karol Ansipi “Reporterit”.

Filmid jooksevad kinos 19.-25. veebruarini. Kolmapäevast linastub kinos Lars von Trieri draama “Dogville”, mis oli Pimedate Ööde filmifestivali üks menufilme.

Üldjoontes on kinol plaanis näidata peamiselt Eesti filme ning mainekatel festivalidel tunnustatud linateoseid.

Exitfilmis valminud Andres Maimiku lühifilm “Kurat tuleb sauna” räägib mehest ja naisest, kes püüavad oma lagunevat suhet päästa suitsusauna ürgses õhkkonnas. Filmis osalevad Hilje Murel, Riho Kütsar ja Allan Noormets. Karol Ansipi dokumentaalfilm “Reporter” räägib kolmest Eesti mehest Mart Laarist, Linnar Priimäest ja reporterist.

Filmide valmimist on toetanud Eesti Filmi Sihtasutus, Eesti Kultuurkapital ja kultuuriministeeriumi koostööfilmide fond.

Taani, Rootsi, Suurbritannia, Saksamaa ja Prantsusmaa koostööfilm “Dogville” kätkeb endas lugu väikelinnast, kuhu põgeneb gängsterite eest kaunitar Grace ning kohalikust noorest kirjanikust Tomist. Filmis mängivad Nicole Kidman, Stellan Skarsgard, Paul Bettany, Harriet Andersson, Lauren Bacall, Jean-Marc Barr, James Caan, Udo Kier. Film on võitnud auhindu erinevatel festivalidel.

Kinopilet hakkab Sõpruses olema esialgu 40-80 krooni.