SUUR ÜLEVAADE: Haara pliiats ja saatekava! Kodumaiste telekanalite sügisprogramm sisaldab lisaks vanale kullale ka põnevaid üllatusi

 (13)
SUUR ÜLEVAADE: Haara pliiats ja saatekava! Kodumaiste telekanalite sügisprogramm sisaldab lisaks vanale kullale ka põnevaid üllatusi
Fotokollaaž: Pressimaterjal

Suvi on läbi ning kuuma rannaliiva asemel tuleb koht sisse võtta mugaval diivanil, kus end järgnevate kuude jooksul vihma ja pakase eest peita ning kohtuda sinaka ekraani vahendusel oma uute ja vanade lemmikutega. Vaatajate rõõmuks lipsab sel sügisel meie telekanalite eetrist läbi nii välismaised kvaliteetsarju ja kodumaiseid naerutajaid kui hulganisti muud põnevat kraami. Millistele saadetele ja sarjadele tuleks aga saatekavas ring ümber tõmmata, saad lugeda Publiku suurest telejuhist!

Foto: ETV

Sügishooajal toovad ERRi telekanalid vaatajateni mitmeid uusi ja uuenenud saateid, ekraanile jõuavad ka värsked sarjad.

Uuenenud "Terevisioon" tervitas vaatajaid erisaatega 1. septembril kell 8. Traditsioonilisel ajal, kell 6.55, alustas saade 4. septembril. Sügishooajal ekraanile jõudev hommikuprogramm on läbinud uuenduskuuri. Saadet juhivad sel hooajal Katrin Viirpalu, Piret Järvis ja Reimo Sildvee, nende kõrval astuvad uute tulijatena ekraanile Heli Luik ja Martin Veisman. "Ringvaade" alustab hooaega samuti 4. septembril ning sel sügisel on ka reedene saade tunni aja pikkune.

Septembri esimesel laupäeval jõuavad uute hooaegadega ekraanile armastatud sarjad "Koduigatsus" ja "Inspektor George Gently".

4. septembril toob ETV ekraanile uue saatesarja "Meie Eestid". See on lõbus reisisaade, mis viib vaatajad paika, mida mõnes mõttes tunneme kõige vähem - meie oma kodumaale. Nii nagu ükski prohvet ei ole kuulus omal maal, ei ole ka saatejuhid vaatajaile võib-olla tuttavad. Tavaliselt oleme harjunud neid nimetama “mitte-eestlasteks”. Ent kuuekesi heidavad nad värskeid ja vaimukaid pilke väiksele maatükile Soomest lõuna ja Lätist põhja pool, mida ühiselt nimetame koduks. Kui "Meie Eestid" on lõppenud, jõuab ekraanile Margus Saare juhitud saate "Iseolemine" uus hooaeg. Urmas Vaino kaasakiskuv debatisaade "Suud puhtaks" alustab uut hooaega 6. septembril. Saade algab sissejuhatava osaga kohe pärast "Pealtnägijat" ning jätkub põhjaliku aruteluga pärast "Aktuaalset kaamerat".

7. septembril õhtul jõuab Eeva Esse juhtimisel ETV ekraanile värske saatesari "Uudishimu tippkeskus". Saates tutvustatakse lihtsalt, kuid põnevalt seda, kuidas teadus kohtub meie igapäevaeluga. Alates 8. septembrist on ETV ekraanil aga uus saatesari "Töörööplejad", mis kõrvutab kaht sama elukutse esindajat, tuues esile nende ühisosa ja rõhutades samas nende erinevusi. Saate eesmärk on väärtustada erinevaid ameteid ja näidata nende telgitaguseid. Septembri teises pooles jõuab vaatajateni aga uus liiklussaade "Punane sekund". Pühapäeva õhtuti enne "Aktuaalse kaamera" põhisaadet saab aga näha muhedalt andekaid minisaateid "Leiutades Eestit", kus lapsed kujundavad oma nutikate leiutistega tuleviku Eestit.

17. septembril toob ETV ekraanile uue krimisarja "Lõksus - tapja meie seas". Tegemist on kargelt põhjamaise kriminaalsarjaga, mis tirib vaatajad paeluvate sündmuste keerisesse. Pisikese Islandi linnakese juures leitakse fjordiveest tundmatu surnukeha ning selle tuvastamine osutub võimatuks. Uurimisel on kaalul minutid, kuid tugev lumesadu annab oma panuse selleks, et kogu müsteeriumi lahendamine võimalikult keeruliseks muuta.

26. septembril alustab ETV "Valimisstuudiotega" - käes on kohalike omavalitsuste volikogude valimise aeg ning ETV toob olulisemad hetked vaatajateni. "Valimisstuudio" saatejuhid on Andres Kuusk ja Ainar Ruussaar. 15. oktoobril lõpeb valimiste periood suure "Valimiste õhtuga".

Televaatajate lemmik, krimisari "Midsomeri mõrvad", on 19. hooajaga ETV vaatajate ees alates 29. septembrist. Novembris jõuab Indrek Treufeldti juhtimisel eetrisse aga Eesti Vabariigi 100. sünniaastale pühendatud ajaloosari "Ehitades Eestit".

ETV2 ekraani vallutavad septembris maailmakinos loorbereid lõiganud noortefilmid ning Andrei Tarkovski filmid. Näha saab linateoseid "Ivani lapsepõlv", "Andrei Rubljov", "Peegel" ja "Stalker".

18. septembril jõuab ETV2 ekraanile Matsalu loodusfilmide festival ning samal päeval alustab värsket hooaega ka Joonas Hellerma vestlussaade "Plekktrumm", mis ka sel hooajal kutsub stuudiosse põnevad külalised.

Septembri lõpus saab ETV2 ekraanil näha uut sarja "Teel Leninile". Lenini mäetipp on eestlastele ülioluline ning kohati isegi tähtsam kui Mount Everest. Neljaosaline värske sari jutustab loo rännakutest tippu. Septembri lõpp toob ETV2 vaatajateni ka põneva "Kaardimaja" värsked osad ning oktoobris jõuab vaatajateni põnevalt meeleolukas reisisari "Žiguliga Venemaal".

Oktoobrikuus alustab ETV2 ekraanil ka verivärske seriaal "Lotte lood!", kus saab näha plejaadi Eesti tippnäitlejatest. Leiutajateküla lõbusatest lugudest pajatav sari on mõnus vaatamine nii suurtele kui ka väikestele. Sarja stsenaariumi panid kirja Andrus Kivirähk, Janno Põldma ja Heiki Ernits.

Pühapäevased teemaõhtud pühendab ETV2 septembris Mikk Mikiveri mälestamisele, Marju Läniku 60. sünnipäevale, Aarne Üksküla 80. sünnipäevale, Voldemar Kuslapi 80. sünnipäevale.