SUURFILMI ESIMENE VÕTTEPÄEV | Staarid saabusid ja massistseenis osalejad said väikese vaevaga korraliku tasu

 (68)
SUURFILMI ESIMENE VÕTTEPÄEV | Staarid saabusid ja massistseenis osalejad said väikese vaevaga korraliku tasu
Scanpix

Samal ajal, kui Hollywoodi filmistaarid Tallinna Lennujaamas Eestiga tutvusid, olid massistseenidesse palgatud näitlejad aga võtteplatsil lihtsalt ootamas. “Kella üheksast hommikul viieni õhtul passisime ühes telgis ja sõime, aga filmiti hoopis mingeid märuliüksuse kaadreid," kirjeldas tänast võttepäeva kohalviibinu, kelle sõnul oli tänaseks palgaks 50 eurot.

Kui varem selgus, et Linnahall on ainuke võttepaik, kus kujutatakse Ukrainat, siis täna oli näha, et Christopher Nolani filmis kujutatakse seal ooperimaja. Võtetel osalesid mitukümmend politseirõivas näitlejat ja allikate sõnul toimuvad seal rahutused.

Christopher Nolani võttegrupi saabumine Tallinna 11.06.2019 Foto: Andres Putting
Seotud lood:

Täna keskpäeval maandunud filmistaarid suundusid aga kohe hotelli, kus Hollywoodist saabunud külalised pidasid aru, kas on mõistlik soetada kohalik SIM-kaart, tutvusid linnakaardiga ja lahendasid olmemuresid. Osad saabunud suundusid juba kella kolmeks Linnahalli, et stseene lavastada.

Christopher Nolani 11. täispikas filmis, rahvusvahelises spiooniloos, teevad kaasa John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy, Michael Caine ja Kenneth Branagh.

Võtted kestavad Tallinnas umbes kuu aega ning võttepaiku on 13. Tänaseks on teada, et Linnahalli kujutletakse filmis Kiievina. Laagna teel filmimine ja selle sulgemine pole seni veel kindel.