Tanel Toom filmi "Tõe ja õigus" kritiseerijatele: see on väga tore, muidu see muutub juba kahtlaseks, kui kõik ainult hästi ütlevad

 (2)
2019. aasta esimesel poolaastal esilinastuvate filmide tutvustamine
2019. aasta esimesel poolaastal esilinastuvate filmide tutvustamineFoto: Madis Veltman

Nädalavahetusel üle poolesaja tuhande inimese kinodesse meelitanud suurejoonelise filmi "Tõde ja õigus" režissöör Tanel Toom tõdes Raadio 2 hommikuprogrammis antud intervjuus, et hindab kõrgelt ka kriitilisi arvamusi.

Režissöör tõdeb, et suurt musta masendust ja tühjust tal pärast aastaid kestnud tööd "Tõe ja õigusega" hinge jäänud ei ole, sest tegemisel on juba uued projektid.

"Õnneks see on hoidnud rattas pluss ka see, et ma juba tegelen järgmise projektiga. Olen sellest august ja tundest väga teadlik, nii et ma olen meelega teinud tööd selle kallal, et seda ei tekiks," rääkis Toom.

Senimaani kõige kriitilisema hinnangu filmile on andnud PÖFF-i direktor Tiina Lokk, kes raadios kritiseeris eelkõige professionaalsuse puudulikkust ja liiga kliinilist pilti.

Tanel Toom tõdes, et ta on Loki kriitikat lugenud ja hindab seda väga. "See on väga tore, muidu see muutub juba kahtlaseks, kui kõik ainult hästi ütlevad. See on väga tore, et keegi ka teistmoodi ütleb. Iga kriitika on minu jaoks väga oluline, on see Tiina, kellel on kõvem hääl, sest ta sai seda raadios öelda, või võõrad inimesed, kes mulle Facebookis kirjutavad," tunnistas Toom.

Seotud lood:

Kuula pikemalt allpool!