"Teneti" linastuse eel: Tallinn sai osalt valitud ka Hollywoodi-süütuse tõttu


Filmivõtted Laagna teel
Filmivõtted Laagna teelFoto: Andres Putting

Juba loetud päevade pärast jõuab "Tenet" Eesti kinodesse. Selgub, et mullune Eestisse filmima tulek oli paljuski juhuslik.

Eesti filmi instituudi juht Edith Sepp on EPL-ile öelnud, et "Teneti" kunstnik Nathan Crowley juhtus kokku Eesti noore produtsendiga, kes näitas talle võttepaiku. Christopher Nolani valiku motiividest saab pisut aimu välismeedia abiga. "Teneti" meediakampaania algas suurtes väljaannetes juba märtsi alguses. Juunis ajakirjas Entertainment ilmunud artiklist selgus, et Nolani kavatsus filmida seitsmes riigis polnud mania grandiosa, vaid lähtus kunstilistest kaalutlustest.

"Kui tuled filmi tehes teisipäeval mängima ja filmima sinise tausta ette ning kolmapäeval samasse kohta rohelise tausta ette, siis ei hooli tegelikult keegi ümbritsevast," sõnas Nolan. "Kuid kui sa oled Eestis Tallinnas, astud lennukile ja maandud Itaalias Amalfis, siis on see stseenide filmimiseks uskumatu keskkonnamuutus, mille tunnetus imbub ka filmi." Peale selle on Nolan öelnud, et Tallinn sai osalt valitud ka Hollywoodi-süütuse tõttu. Ikkagi uus, huvitav ja avastamata.

Pikemalt saab lugeda LP artiklist.