Toomas Luhats maskisaate saladusest: ülemus küsis, et kas ma laulda oskan üldse

 (1)
TOOMAS LUHATS, TRIIN LUHATS
TOOMAS LUHATS, TRIIN LUHATSFoto: Teet Malsroos, Õhtuleht

Selle kevade hittsaates "Maskis laulja" tegi osalejana kaasa Toomas Luhats ning kaamerate taga askeldas tema kaasa Triin. Kui pikk protsess oli veenda oma abikaasat saates kaasa tegema?

Küsimusele tõttab esimesena vastama Sõdalase kostüümis olnud Toomas: "Esiteks helistas mulle Ruudu peaprodutsent Kaupo Karelson. Küsisin kohe – kas see Triinule tema töös kuidagi takistuseks ei saa, kui ma mängu tulen?"

Toomas Luhats korraldas omal ajal filmide ja sarjade hankijana ETVsse "Laululahingu" saate ostu, ta kiidab väga ka "Maskis laulja" formaati. "Mulle tohutult meeldis see mõte: minna ja laulda laval, nii et keegi ei tea, kes ma olen," ütleb ta. Ta on kasvanud rahvamuusikute peres, kus on lauldud põlvest põlve, ja ta on aastaid laulnud ka poistekooris, ent enne jah-sõna andmist käis ta Maikeni juures kontrollis. Veel varem küsis luba ERRi ülemuselt. "Oot, Tomm, kas sa laulda oskad üldse?" imestanud rahvusringhäälingu juht Erik Roose. "Ja loa ma temalt sain," meenutab Tomm. Triin naeratab, heites üle õla õrna pilgu mehe poole.

Loe edasi siit.