TOP 10: Põnevad faktid, mida sa Sherlocki kohta ei teadnud!

 (19)
Sherlock 3. hooaeg
Sherlock 3. hooaegFoto: Robert Viglasky, © Hartswood Films 2013

Täna kell 22 alustab ETV ekraanil ülipõneva BBC sarja "Sherlock" uusim, kolmas hooaeg, mis kaks aastat "surnud" olnud Holmes'i taas kuritegusid lahendama toob. Et õhtuks juba valmistuda, toome teieni Distractyfy abil 10 põnevat Sherlock Holmes'i ja seda sarja puudutavat fakti, mida iga tõeline fänn teada võiks.

Sherlocki looja Sir Arthur Conan Doyle on kord öelnud: "Kui saja aasta pärast teatakse mind vaid kui meest, kes lõi Sherlock Holmesi, võin oma elu luhtunuks pidada."

Sherlock Holmesi nimeks pidi algselt saama Sherrinford Holmes, John Watsoni nimeks aga Ormond Sacker.

BBC sarjas “Sherlock” mängivad Martin Freeman (John Watson) ja Amanda Abbington (Mary Watson) on ka tegelikkuses abielus.

Sarja tegelased Benedict Cumberbatch ja Johnny Lee Miller on koos üles astunud etenduses, kus Miller mängis Dr Frankensteni ja Cumberbatch tema koletist.

Watsoni keskmine nimi on Hamish, mis on šoti versioon nimest James.

Guinessi rekordite raamatus on Sherlock järjepidevalt kui kõige enam kehastatud väljamõeldud tegelane maailmas - teda on mänginud enam kui 70 näitlejat ning lugudest on tehtud enam kui 250 ekraaniversiooni.

Seotud lood:

Sherlocki prototüüp on Arthur Conan Doyle'i kolledžiprofessor Joseph Bell, kes oli kurikuulus selle poolest, et pani diagnoosi vaid patsiendi peale vaadates.

Holmesi ei ole kunagi raamatutes kirjeldatud kandmas kurikuulsat keepi ega mütsi.

Lauset “Elementaarne, mu kallis Watson" pole tegelikult üheski Arthur Conan Doyle'i originaalloos sees.

Ja siis veel üks lõbus fakt ka: Lõuna-Koreas oli tabeleid troonivaks hitiks just sellele kuulsale detektiivile pühendatud laul: