TOP 5 | Aegumatu kuld: Neid menusarja "Õnne 13" ütlusi teab unepealt iga eestlane!

 (58)
TOP 5 | Aegumatu kuld: Neid menusarja "Õnne 13" ütlusi teab unepealt iga eestlane!
Foto: Pressimaterjal, Ülo Josing

Menuseriaal "Õnne 13", mille esimene osa jõudis ETV ekraanile 30. oktoobril 1993, alustab eeloleval laupäeval oma 25. hooaega. Kõik need aastad on sajad tuhanded eestlased kogunenud telerite ette, et kaasa elada Alma, Allani, Laine ja teiste värvikate Morna linna elanike tegemistele. Aastate jooksul on Õnne tegelaste ütlemised läinud rahva seas ringlusesse ja Publik reastas neist viis, mida peaks teadma iga eestlane!

1. "Mingi austus peab ka ikka olema..."
Raivo E. Tamme poolt mängitud tavaline eesti mees Allan ütles nii pobisedes kui bravuurikalt lauset, mis näitas ja näitab ta kohmetust ja arukate argumentide lõppemist.

2. "Tšort paberi, pažalusta"
Sarja kärts ja mürts on Laine, keda mängib Luule Komissarov. Viinavea ja muude õrnade pahedega külamoor on kõigile koomiliselt tuttav natuur, kelle sügaval südamesopis on peidus tavaline vananev ning kibestunud naine.

3. "See pole küll minu asi, aga..."
Õnne 13 nägu ja hinge, Helgi Sallo, Alma roll ema, vanaema, lese ja ämmana on mängitud suureks ning tabavaks. Ta ei taha küll teiste, nii oma pere kui naabrite ellu tungida, kuid tihti elab ta teiste elu rohkem kui enda elu...

4. "Sisse-sisse, uks on lahti."
Kadunud Kaljo Kiisa poolt legendaarseks mängitud Johannese vali lause, kui keegi ta koduuksele koputas. Mugandatud kujul kasutasid hiljem sama lauset ka teised Õnne-tegelased.

5. "See suur, et..."
Taas Allan ja taas kohmetus ja taas hetk, kui ta midagi mõistlikku öelda pole. Aga kohe, kui Allan on saanud pitsi viina või kannu õlut, kaob nii tema kohmetus kui vaoshoitus.