TREILER: Täna esilinastub Toomas Hussari kauaoodatud mängufilm "Luuraja ja luuletaja", peaosas Jan Uuspõlluga


Alates 22. septembrist saab kinodes üle Eesti vaadata Toomas Hussari uut mängufilmi "Luuraja ja luuletaja", peaosas Jan Uuspõlluga.

Hussari teise mängufilmi "Luuraja ja luuletaja" peategelaseks on sarmitu salapolitseinik Gustav Tukk, kes kohtub salapärase mustlannaga. Peagi selgub, et tegemist on Vene luure poolt talle seatud lõksuga. Et vastase kavatsustele paremini jälile saada, antakse Gustavile käsk suhet jätkata. Paraku kipub ülesanne mehel üle jõu käima, sest eneselegi ootamatult on ta vaenlasesse armunud. Mustlanna vastu tunneb romantilist huvi ka luuletaja Miku Tähn, kes on paras tüütus. Käivituvad protsessid, mis ei tõota ühtegi head lahendust.

Filmis mängivad Jan Uuspõld, Rain Tolk, Lana Vatsel, Ivo Uukkivi, Priit Võigemast, Pääru Oja, Mari Abel, Peeter Jalakas jt.

Seotud lood:

"Luuraja ja luuletaja" maailmaesilinastus toimus selle aasta juulis rahvusvahelisel Karlovy Vary filmifestivalil.

Toomas Hussari eelmine mängufilm "Seenelkäik", mis linastus 2012. aastal, oli kohalik kassahitt, meelitades kinodesse ligi 75 000 inimest. Film saavutas edu ka rahvusvahelistel filmifestivalidel – “Seenelkäik” esilinastus Karlovy Varys ning selle Põhja-Ameerika esilinastus toimus Toronto Rahvusvahelisel Filmifestivalil. Film võitis FIPRESCI žürii auhinna Mannheim-Heidelbergis, parima näitlejanna auhinna Marrakechis, lisaks valiti "Seenelkäik" ka 2012. aasta parimaks Eesti filmiks.