Ülipikad läbirääkimised ja röögatu palgatõus ehk LOE, miks Matt LeBlanc nõustus "Top Geari" saatejuhina jätkama


Matt LeBlanc
Matt LeBlancFoto: Chris Pizzello, AP

Saatejuht Matt LeBlanc ei ole mingi tavaline mees, kes iga kutsumise peale endale projekte ette võtaks. Laiemale üldsusele seriaalist "Sõbrad" tuntuks saanud LeBlanc sõlmis BBC autosarjaga "Top Gear" lepingu teiseks hooajaks. Mehega ühinevad uued saatejuhid Chris Harris ja Rory Reid ning saates saab näha veel külalissaatejuhte Eddie Jordanit, Sabine Schmitzi ja muidugi Stigi.

LeBlanciga eelmist hooaega koos juhtinud Chris Evans loobus "Top Geari" juhtimisest, kuid ütles, et LeBlanc ja "Top Gear" on teineteise jaoks loodud.

"Ma olen rõõmus, et Matt LeBlanc tuleb tagasi "Top Geari". Ta on tohutu talent, kelle kiindumus autodesse on nakkav," kommenteeris toimetaja Patrick Holland.

Tegelikkuses on aga asjalood LeBlanci jätkamise ümber hoopis keerulisemad. Nimelt pidas näitleja BBC bossidega pikki läbirääkimisi ning võitles endale välja neljakordse palgatõusu. LeBlanc teenib nüüd autosaate juhtimise pealt kaks miljonit naelsterlingit ehk umbes 2,3 miljonit eurot.

BBC Studios direktor Mark Linsey lisas, et LeBlanc oli vaatajate seas möödunud hooajal väga populaarne. "Ma ei saaks olla õnnelikum, et ta oli nõus meiega taas ühinema," sõnas Linsey.